Lietuvoje

2019.04.25 14:13

Ugniagesiai kovojo su milžinišku gaisru Šalčininkų rajone: sudegė 20 pastatų

Ketvirtadienį Šalčininkų rajone esančiame Krakūnų kaime degė 20 pastatų. Iš gaisro buvo išgelbėti du asmenys.

Kaip BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė, pranešimas apie gaisrą gautas apie vidurdienį, atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė vienas gyvenamasis namas ir trys ūkiniai pastatai. 

Po kelių valandų ugnis išplito ir 14 val. skelbta, kad kaime dega keturiolika pastatų dviejose kelio pusėse, juos gesina penkios ugniagesių autocisternos, traktorius, ugniagesiams talkina pasieniečiai ir savanoriai, į įvykio vietą atvykęs štabo automobilis.

Turimais duomenimis, žmonės gaisro metu nenukentėjo.

Valstybės sienos apsaugos pareigūnai išgelbėjo dviejų žmonių gyvybes

Sužinoję, kad viename name yra žmonių, pasieniečiai įbėgo į jo vidų ir iš liepsnų išvedė 89-erių senolę bei 60-metį vyrą. Šio megztinis buvo užsidegęs, pasieniečiai drabužį užgesino. Be to, iš namo VSAT pareigūnai išnešė dujų balioną.

Kol atvyko iškviesti ugniagesiai, pasieniečiai su vietiniais gyventojais ėmė gesinti sparčiai plintančią ugnį. VSAT pareigūnai pylė vandenį į gaisro židinį, iš Krakūnų gyventojų kiemų traukė jų techniką, iš kelių namų irgi išnešė dujų balionus. Atvažiavę ugniagesiai perėmė gaisro gesinimo darbus.

Nors gaisras ir buvo suvaldytas, ugniagesiai tęsė darbus – pastatai degė abejose linijinio kaimo pusėse.

Kiek vėliau PAGD atstovė L. Valauskienė LRT.lt patikslino, kad liepsnoja 16 pastatų. 

„Paskutiniais duomenimis, užsidegė 16 pastatų. Gaisro priežastis dar nėra nustatyta“, – tvirtino ji.

Kaip LRT TELEVIZIJAI sakė Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vitalijus Kapusta, gaisrą galėjo lemti neatsargus elgesys – deginamos šiukšlės ar žolė.

Dieveniškių seniūnijos atstovai LRT.lt teigė, kad Krakūnų kaime užsidegė ir gyvenamieji, ir ūkiniai pastatai.

Į Krakūnų  kaimą, kilus gaisrui, nuvykusi Dieveniškių seniūnė Česlava Marcinkevič LRT.lt pasakojo, kad apie 15 val. gaisras buvo lokalizuotas.

„Gaisras jau yra prigesintas. Labai daug ugniagesių pajėgų atvyko – iš mūsų rajono, iš Vilniaus. Gaisrą gesinti padeda ir vietiniai gyventojai. Bet, kai toks oras, kai toks stiprus vėjas, visiems sunku dirbti. Ačiū Dievui, kad aukų, nukentėjusiųjų nėra. Deja, sudegė trys gyvenamieji namai, tvartai. Tiesa, kiek žinau, turtas apdraustas, tai žmonėms bus suteikta pagalba“, – pasakojo Č. Marcinkevič.

Ji teigė, kad Dieveniškių seniūnija ir Šalčininkų rajono savivaldybė taip pat stengsis padėti žmonėms, kurių turtą pasiglemžė liepsnos.

Pasak Dieveniškių seniūnės, Krakūnų kaime gyvena apie 130 žmonių.

Trakų rajone dega ūkiniai pastatai

14.22 val. Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą apie tai, kad Trakų raj., Rūdiškių sen., Rūdiškių m., Naujojoje g. dega keturi ūkiniai pastatai.

Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Vilniaus apskrities vyriausiajam  policijos komisariatui.