Lietuvoje

2019.04.25 08:14

Partiečiai meta kaltinimus Puteikiui ir stabdo jo narystę partijoje, šis atkerta: neegzistuojančios valdybos sprendimas

Lietuvos centro partijos valdyba, teigianti, kad veikia teisėtai, pranešė sustabdžiusi pirmininko Naglio Puteikio narystę partijoje. Tačiau pats prezidento posto siekiantis politikas portalui LRT.lt sakė, kad sprendimą priėmę partijos nariai tai padarė neteisėtai, o jų pačių likimas aiškus – išmetimas iš partijos.

Išplatintame pranešime teigiama, kad penktadienį posėdžiavusi partijos valdyba aptarė, kad N. Puteikis tyčia ignoruoja partijos narės Rimos Stefani prašymą pateikti kovą vykusio partijos visuotinio susirinkimo dalyvių sąrašus, protokolo kopiją.

„Šis dokumentas, vadovaujantis Civiliniu kodeksu, privalėjo per trisdešimt dienų po kovo 12-osios, būti pateiktas Juridinių asmenų registrui. Tačiau, kaip įtariama, dėl galimo 2019 metų kovo 12-osios vykusio visuotinio partijos surinkimo dokumentų klastojimo, N. Puteikis iki šiol to nepadarė“, – rašoma pranešime.

Jam taip pat dėstoma, kad sprendimas stabdyti partijos pirmininko N. Puteikio narystę partijoje, priimtas reaguojant į jo viešą ir galimai tyčinį Lietuvos centro partijos diskreditavimą, skelbiant tikrovės neatitinkančius faktus, nuolatinį ir tyčinį šmeižtą partijos narių, esą nepaklususių jo ir žmonos Ninos Puteikienės, kuri nėra partijos narė, valdymui, atžvilgiu.

„Teisėtai veikianti Lietuvos centro partijos valdyba skelbia, kad niekada nepriėmė jokių sprendimų dėl Lauros Radzevičiūtės, Lietuvos centro partijos Alytaus skyriaus pirmininkės narystės partijoje sustabdymo ar jos šalinimo iš partijos narių. Todėl partijos valdyba atsiriboja nuo bet kokios Lietuvos centro partijos pirmininko N.Puteikio viešai platinamos neatitinkančios tikrovės informacijos“, – teigiama išplatintame pranešime.

„Neegzistuojančios valdybos narių neegzistuojantis pareiškimas“

Pats N. Puteikis portalui LRT.lt sakė tokią informaciją vertinantis kaip konkurentų skleidžiamus prasimanymus ir kaip „neegzistuojančios valdybos narių neegzistuojančius pareiškimus“. Anot jo, šį sprendimą priėmė trys žmonės, kurių tik vienas – Valerijus Šabrauskas – yra valdybos narys. Kiti du žmonės, kaip teigė N. Puteikis, nėra valdybos nariai.

„Tai yra buvęs valdybos pirmininkas Alvidas Šimkus, atleistas iš valdybos 2019-ųjų kovo 12-ąja, o kita – Laura Radzevičiūtė, buvusi dar prieš tai buvusios tarybos nare. Ji buvo valdybos nare iki 2018-ųjų rugsėjo mėnesio, kuomet to paties A. Šimkaus teikimu buvo pakeista kitu asmeniu“, – kalbėjo N. Puteikis.

Jis sakė tokią situaciją ir tokį pranešimą lyginantis su tuo, jei šiandien atėjęs į Seimą vietoje Viktoro Pranckiečio pirmininko kėdėje pamatytų buvusią pirmininkę Loretą Graužinienę, o Seimo salėje – praėjusios kadencijos parlamentarus, priimančius sprendimus.

„Stebiuosi, kad ši trijulė dar nepriėmė sprendimo paskelbti L. Radzevičiūtę paskelbti Lietuvos princese, o A. Šimkaus – Lietuvos karaliumi“, – ironizavo politikas.

 Jis priminė, kad L. Radzevičiūtė perėjo dirbti į kito kandidato į prezidentus – Mindaugo Puidoko – štabą, o A. Šimkus, pasak N. Puteikio, pažeisdamas partijos įstatus, Klaipėdos savivaldybėje perėjo dirbti į mero Vytauto Grubliausko frakciją.

„Šitas pseudopranešimas sąlygotas to, kad mes vakar sužinojome iš Teisingumo ministerijos, jog A. Šimkus, naudodamasis prieigos raktu, per keletą dienų, po to kai buvo pašalintas iš valdybos pirmininkų, savavališkai pašalino savavališkai iš Lietuvos centro partijos trečdalį narių“, – teigė N. Puteikis, pridurdamas, kad dėl to bus kreipiamasi į Generalinę prokuratūrą.

Be to, N. Puteikis sakė manantis, kad toks pranešimas susijęs ir su prezidento rinkimais, nes esą V. Grubliauskas, kurio frakcijoje dirba A. Šimkus, remia Gitaną Nausėdą, o L. Radzevičiūtė dirba M. Puidoko štabo vadove. N. Puteikis taip pat teigė, kad dar šią savaitę L. Radzevičiūtė, kurios narystė partijoje sustabdyta, ir A. Šimkus bus pašalinti iš partijos.

A. Šimkus: tai žiaurus autokratinis valdymas

A. Šimkus BNS sakė, kad partijos pirmininkas galėjo suklastoti partijos suvažiavimo, vykusio kovo 12 dieną, dokumentus.

„Dabar kaip tik rašau raštą prokuratūrai dėl galimai neteisėto suvažiavimo, kurį suorganizavo kovo 12 dieną. Visas suvažiavimas buvo ištisi procedūriniai pažeidimai. Kyla įtarimas, kad suvažiavime dalyvavo ne partijos nariai“, – teigė A. Šimkus.

Jo teigimu, partijos pirmininkas viešai kalbėdamas meluoja apie partijoje neva priimtus sprendimus, kurių niekas nepriėmė.

„Tai yra toks žiaurus autokratinis valdymas, jis nesiskaito, jeigu žmogus pasako savo nuomonę, vidinėje grupėje, jis tuoj užsipuola žmones. Žmonės bijo, ką nors sakyti“, – BNS sakė A. Šimkus.

A. Šimkus BNS patvirtino iš Centro partijos narių išbraukęs dalį narių. Anot jo, jis buvo priverstas taip padaryti, nes neturi šių žmonių nei prašymų priimti į partiją, nei užpildytų anketų.

Anot A. Šimkaus, N. Puteikis žadėjo jam pateikti dokumentus, bet per metus to nepadarė.

„Manau, kad tie žmonės galėjo būti iš NPD sąrašų, kurių duomenis Naglis turėjo, todėl aš juos ir pašalinau“, – teigė valdybos pirmininkas.

2016 metais prieš Seimo rinkimus N. Puteikis kūrė „Neapmokestinamųjų pajamų didinimo“ partiją, bet ji nebuvo įregistruota.

N. Puteikis sakė, kad šeštadienį Kaune planuojamas Centro partijos tarybos posėdis, per jį ketinama kelti klausimą dėl L. Radzevičiutės ir A. Šimkaus šalinimo iš organizacijos.

Šių metų kovą Centro partija nurodė turinti 3908 narius.