Lietuvoje

2019.04.24 18:27

Trys kandidatai į prezidentus svarsto dėl Turniškių: atsirastų braškynas, saulės baterijos ir augintiniai

Aistė Valiauskaitė, Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.24 18:27

Po rinkimų naujai išrinkto prezidento lauks ištuštėjusi Turniškių rezidencija. Prezidentė Dalia Grybauskaitė iki inauguracijos ketina išsikraustyti. Tiesa, kraustytis į rezidenciją didelio noro nėra – trys kandidatai, reitinguose užimantys pirmaujančias pozicijas, jei galėtų, liktų ir toliau gyventi nuosavuose namuose.

Vis dėlto, jeigu Vadovybės apsauga patars kraustytis, Turniškėse gali atsirasti Ingridos Šimonytės braškynai. Saulius Skvernelis neatmeta galimybės įsirengti saulės baterijas, o Gitanas Nausėda, pirmiausia, perkraustytų savo augintinius.

Prezidentės namas Bajorų parke netrukus sulauks ir savo šeimininkės – ji, anot prezidentūros atstovų, čia įsikraustys iki naujo prezidento inauguracijos liepą. Prie D. Grybauskaitės namo jau yra Vadovybės apsaugos dparetamento apsauga, pastatą iš visų pusių supa kameros. Kol prezidentė ruošiasi kraustytis iš Turniškių, trys reitingų lyderiai – kandidatai į prezidentus – svarsto, ką jiems teks daryti su savo namais, jei taps valstybės vadovais. 

Ingrida Šimonytė gyvena vieno aukšto name. Į Pavilnį ji neseniai persikraustė iš daugiabučio Antakalnyje. Ką tik pastatytas namas – ant paveldėto senelių sklypo.

„(…) Man tikrai būtų patogiau savo namuose“, – pripažįsta I. Šimonytė, kandidatė į prezidentus. 

Tačiau jei I. Šimonytė taptų prezidente, gali būti, kad jos Pavilnio kaimynai galėtų stebėti neįprastą vaizdą – daržą ravinčią prezidentę. 

„Turėčiau galvoti, kas galėtų juos prižiūrėti, gal pati galėčiau atvažiuoti nusiravėti“, – sako ji.

Nuo Pučkorių atodangos apsuptas medžių ir upės gerai matomas Gitano Nausėdos namas. Į modernų stiklinį namą įmontuotas senas namukas, bandant šį išsaugoti. Šį būstą G. Nausėda vadina svajonių namu. 

„Jei yra bent menkiausia galimybė likti ten, kur aš esu, aš ten ir norėčiau likti, bet jei kažkokie argumentai būtų neatremiami, be jokios abejonės reikėtų į juos įsiklausyti“, – tikina G. Nausėda, kandidatas į prezidentus.

G. Nausėda savo namą taip pat lankytų – čia turi didelę sukauptą biblioteką. O keturkojis, vardu Grikis, prezidentu išrinkus ekonomistą, taptu dar vienu Turniškių gyventoju. 

„Tikrai reikia pasiimti savo Nojaus laivą – šuniuką, kad ir nediduką, katinas mūsų išmintingas. Su jais privaloma tvarka būtume priversti keltis“, – sako kandidatas į prezidentus.

Aplink ant Neries kranto stovintį Sauliaus Skvernelio namą irgi pušynas. S. Skvernelis jau galėjo gyventi Turniškėse, kaip premjeras, bet atsisakė. Jis norėtų, kad nuosavo turto iš čia vežti nereikėtų, bet nemano, kad pavyktų.

„Manau, nė vienas iš galimų laimėtojų neturės alternatyvų didelių pasirinkti. Be abejo, prašysiu vertinimo, bet kokia bus rekomendacija, toks ir sprendimas“, – teigia jis.

S. Skvernelis teigia esąs prisirišęs prie daiktų, tai pasiimtų kiek galėtų. Gali būti, kad rezidencijoje atsidurtų ir saulės baterija, kurią ketina įsigyti. 

„Noriu įsirengti saulės bateriją. Kadangi procedūros supaprastintos iki minumumo, viską atlieka tiekėjas, tai, ko gero, artimiausiu metu išbandysim“, – sako kandidatas į prezidentus.

Ar naujas prezidentas mos iš Turniškių, spręs Vadovybės apsaugos departamentas kartu su valstybės vadovu. Departamentas sako, kad dėl kiekvieno prašymo sprendžiama individualiai. Tačiau prezidento namuose turi būti sąlygos jį saugoti 24 valandas per parą. Lig šiol visi prezidentai gyveno Turniškėse.

Žinios. Prezidento lauks galvosūkis dėl Turniškių

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt