Lietuvoje

2019.04.24 16:53

Lietuvą užplūdo tarša: miestuose norma viršyta 2 kartus, Klaipėdoje – „smėlio audros“

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.04.24 16:53

Trečiadienio rytą klimatologai įspėjo apie dūmų debesį, atslenkantį nuo Baltarusijos link Lietuvos. Pranešama, kad nuo miškų gaisrų sukeltų dūmų oro užterštumas didėja visoje šalyje.

Baltarusija yra vienas iš veiksnių, kodėl oro kokybė yra prastesnė šiomis dienomis, LRT TELEVIZIJAI sako Vilma Bimbaitė, Aplinkos apsaugos agentūros specialistė.

„Trečiadienį, tikėtina, kad oro užterštumo norma bus viršyta visose šalies oro kokybės stotyse. Koncentracijos iš tiesų yra didelės, o ypatingai didžiuosiuose miestuose: Klaipėdoje, Vilniuje ir Kaune“, – teigia specialistė.

Jos teigimu, didžiausias užterštumas yra fiksuojamas prie intesyvaus eismo gatvių. Vis dėlto ne tik atneštiniai, bet ir vietiniai teršalai turi įtakos oro kokybei, tikina V. Bimbaitė.

„Antradienį tarša viršijo normą pusantro karto Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Šiandien koncentracijos gerokai didesnės, todėl tikėtina, kad kai kuriuose miestuose normą viršys bent 2 kartus. Kadangi visoje Lietuvoje fiksuojame padidėjimą, netgi kaimų stotyse, tikėtina, kad ta atneštinė tarša sudaro bent jau trečdalį. Gyventojai turėtų vengti intensyvios fizinės veiklos miestuose, ypatingai prie intensyvių miesto gatvių“, – teigia pašnekovė.

Aplinkos apsaugos agentūros Oro taršos matavimo duomenys rodo, kad iš 17 stočių Lietuvoje aukštą taršą fiksuoja net 13, o 4-iose užterštumo lygis nurodomas kaip vidutinis.

Blogiausia padėtis yra didžiuosiuose miestuose, ypatingai Klaipėdoje. Čia, pranešama, kad kyla ir „smėlio audros“. Situacija, anot specialistės, kiek geresnė sostinėje.

„Tai ne pirmas kartas. Tokių atvejų jau yra pasitaikę. Gana dažnai rudenį, pavasarį kyla gaisrai Baltarusijoje, toje pačioje Ukrainoje. Taip pat tarša atkeliauja ir iš kaimynės Lenkijos“, – teigia V. Bimbaitė.