Lietuvoje

2019.04.24 14:16

Buvęs Klaipėdos uosto vadovas Vaitkus teismui apskundė Masiulio sprendimą

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.24 14:16

Buvęs Klaipėdos uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus susisiekimo ministro Roko Masiulio sprendimą atleisti jį iš pareigų vadina politizuotu ir apskundė jį teismui.

Ministras yra sakęs, kad atleidimas visiškai nesusijęs nei su A. Vaitkaus išrinkimu į miesto savivaldybės tarybą, nei su praeities darbais, o tik su ateitimi, esą dabar jis patirs interesų konfliktą, prižiūrėdamas įmones, kurių vadovai kartu su juo dalyvavo rinkimuose, o uostas – strateginė valstybės įmonė ir jai galioja aukščiausi skaidrumo standartai.

LRT Tyrimų skyrius sausį skelbė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų kampanijai 44 tūkst. eurų paaukojo  verslo santykiais susiję asmenys, pavyzdžiui, tarp jų – baltarusiškų trąšų karaliumi pramintas klaipėdietis verslininkas I. Udovickis ir jo sutuoktinė.

Be to, kampaniją maksimaliomis beveik 8,8 tūkst. eurų sumomis parėmė su uostu susiję verslininkai – I. Udovickio ir „Belaruskalij“ valdomo Birių krovinių terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas bei „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma. Pastarieji su „valstiečių“ sąrašu taip pat išrinkti į Klaipėdos miesto tarybą. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt