Lietuvoje

2015.06.14 12:55

Afganistane norima vienu metu dislokuoti iki 80 Lietuvos karių ir civilių

BNS2015.06.14 12:55

Krašto apsaugos ministerija siūlo, kad nuo 2016 iki 2018 metų tarptautinėje NATO operacijoje Afganistane vienu metu dalyvautų iki 80 Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.

Krašto apsaugos ministerija siūlo, kad nuo 2016 iki 2018 metų tarptautinėje NATO operacijoje Afganistane vienu metu dalyvautų iki 80 Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.

Tuo metu NATO vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Kosove, pagal siūlymą, vienu metu dalyvautų iki penkių asmenų.

Europos Sąjungos (ES) kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje „Atalanta“ siūloma siųsti iki 30 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų, o Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malyje – 40 misijos dalyvių.

Taip tarptautinėse operacijose 2016–2018 metais dalyvautų iki 155 Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.

Šiuo metu misijoje Afganistane „Tvirta parama“ iš viso dalyvauja per 13 tūkst. karių iš NATO ir partnerių valstybių. Misija skirta konsultuoti Afganistano nacionalines pajėgas bei institucijas, teikti materialinę, techninę bei kitą paramą. Joje šiuo metu dalyvauja apie 50 Lietuvos karių, tačiau 30 eskadrono „Aitvaras“ karių dalyvavimą misijoje Afganistane turėtų baigti nuo liepos 1 dienos. Liksiantys karininkai misijos štabuose Kabule ir Herate vykdys organizacines funkcijas, taip pat dalis kariškių teiks logistinę paramą.

„Tvirta parama“ 2015 metų pradžioje pakeitė prieš tai nuo 2003-iųjų NATO vykdytą kovinę Tarptautinių saugumo paramos pajėgų misiją.

Nuo 2008 metų vykdomoje „Atalanta“ operacijoje dalyvaujantys ES karo laivai Rytų Afrikoje eskortuoja Pasaulio maisto programos laivus, gabenančius paramą Somalio gyventojams, atgraso ir sulaiko piratus, ginkluotus plėšikus, operacijos rajone vykdo žvejybos stebėseną. Šioje misijoje iš viso dalyvauja iki 2 tūkst. karių, šiuo metu Lietuva į „Atalanta“ yra pasiuntusi du karius.

Kosove taikos palaikymo operacija vyksta nuo 1999 metų. Apie 4,5 tūkst. karių (tarp jų – vienas Lietuvos karys) tęsia darbą „išsaugojant saugią aplinką ir judėjimo laisvę visai Kosovo visuomenei“, skelbia NATO.

Jungtinių Tautų operacijoje Malyje dalyvauja apie 1 tūkst. karinio personalo ir trys Lietuvos kariai. Ši operacija skirta stabilizuoti šalies politinę situaciją, saugoti civilius, stebėti žmogaus teisių, humanitarinę padėtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.