Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.24 06:31

Kompensuojamų vaistų įstatymo pakeitimas: kaip tai atsilieptų pacientams?

Sveikatos reikalų komitetas Seime turėtų svarstyti įstatymo pakeitimus dėl kompensuojamųjų vaistų.

Planuojama išsamiau vertinti, kokią ekonominę naudą atneša tam tikrų medikamentų kompensavimas. Be to, į komisiją, tvirtinančią kompensuojamųjų vaistų sąrašus, planuojama įtraukti daugiau gydytojų.

Pagal siūlomus pakeitimus ketinama išsamiai vertinti ne tik vaistų poveikį sveikatai, bet ir jų ekonominę naudą. Pasak viceministrės Kristinos Garuolienės, taip bus galima objektyviai palyginti, kuriuos vaistus kompensuoti valstybei apsimoka labiau. Tačiau kaina, pasak viceministrės, toliau išlieka vienas esminių kriterijų dėl kompensavimo.

Taip pat numatoma, kad komisijoje, kuri sprendžia dėl kompensavimo, būtų daugiau medikų, nes, kaip pastebi Asta Kubilienė iš Seimo komiteto, gydytojai šioje srityje nusimano geriausiai. Be to, numatoma, kad vaistų gamintojai turės susimokėti teikdami paraiškas dėl vaistų įtraukimo.

Ministerija skaičiuoja, kad tai per metus valstybės biudžetą papildys daugiau kaip 200 tūkst. eurų. Tačiau pacientų atstovai nerimauja, kad tai gali paskatinti vaistų brangimą, kurį tektų kompensuoti valstybės lėšomis arba didinti pacientų priemokas. 

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi