Lietuvoje

2019.04.23 23:26

Vilniuje prasidėjo festivalis „Jauna muzika“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.23 23:26

Antradienį Vilniuje prasidėjo festivalis „Jauna muzika“. Atidarymo dieną Menų spaustuvėje – trys koncertai, vienas jų – lietuviška premjera.

Festivalį pradėjo lietuvių kompozitorės Jutos Pranulytės kūrinio „Sweet Sweat“ – varinių pučiamųjų ansambliui ir vaizdo pramjera. Kūrinį atliko saksofoninko Dovydo Stalmoko pučiamųjų instrumentų ansamblis. 8 vyrai atliko kompozitorės kūrinį, kurį ji pati įvardija kaip kūrinį apie vyriškumą, geismą ir grožį. Kūrinys sukurtas festivalio „Jauna muzika“ užsakymu, todėl norėjosi išbandyti kažką naujo, ne akademiško, sako kompozitorė. 

„Žinojau sudėtį, galvojau apie instrumentus, koks registras ir ką galima padaryti, aš seniai norėjau tokį „draivovą“ padaryti kūrinį, ritmišką, galvoju, čia puiki terpė. „Jauna muzika“ yra tokia erdvė eksperimentuoti ir aš taip sau leidau šį kartą pabandyti kažką naujo, kažką kitokio, neakadmeiško, kur kito festivalio formate netiktų, manau, jis įsipaišo“ – sako kompozitorė. 

Savo kūriniui ji naudoja ir vaizdus iš „Youtube“, ir visą muziką kūrė pagal juos, viskas pagal tai sutaktuota. Juta sako, kad mene daug kalbama apie moteriškumą, o ji norėjusi pakalbėti apie vyriškumą – kas yra vyriškumas ir grožis. Kompozitorė pavadino kūrinį „Saldus prakaitas“.

Festivalyje bus ir daugiau lietuvių autorių kūrinių ir premjerų. Mariaus Salyno ir Emilijos Škarnulytės garso instaliacija ir persformansas, Mantauto Krukausko ir Monikos Zenkevičiūtės performansas, Jūros Elenos Šedytės solinis pasirodymas, Mato Drukteinio kompozicija, o per uždarymą Sapiegų rūmuose vyks Ramūno Motiekaičio autorinis koncertas.

Plačiau apie festivalį  – Margaritos Alper reportaže nuo 32.56 min.

Panorama. Kandidatai į prezidentus: mažos užsienio politikos ambicijos

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.