Lietuvoje

2019.04.23 16:39

Į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą siūloma įtraukti rusų atlikėją Lepsą

Ramūnas Jakubauskas, BNS, LRT.lt2019.04.23 16:39

Užsienio reikalų ministerija (URM) į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą siūlo įtraukti garsų rusų atlikėją Grigorijų Lepsą.

Kaip BNS teigė URM atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė, ministras Linas Linkevičius kreipimąsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną pasirašė penktadienį. 

G. Lepsą įtraukti į vadinamąjį „juodąjį“ sąrašą siūlė ir trys Seimo nariai – Ingrida Šimonytė, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas. 

Kaip teigiama portale delfi.lt, G. Lepsas gali būti siejamas su Rusijos mafija – remiantis JAV šaltiniais, teigiama, kad jis atlikdavo kurjerio funkcijas ir perdavinėdavo pinigus įvairiems asmenims nuo grupuotės lyderių.

Į „juodąjį“ sąrašą G. Lepsą yra įtraukusi ir Ukraina. 

Dar kovą LRT.lt kalbinatas Vilniaus politikos analizės instituto vyriausiasis analitikas Marius Laurinavičius akcentavo, kad ryšiai su mafija – labai rimta ir į tai pro pirštus žiūrėti negalima.

„Kai žmogus įtrauktas į JAV sankcijų sąrašą (taip pat – ir Izraelio) dėl ryšių su mafija, ir tokio žmogaus mes neįtraukiame į savo nepageidautinų asmenų sąrašą, tai yra tikroji grėsmė nacionaliniam saugumui. Reiškias mes pro pirštus žiūrime į labai rimtus dalykus. Ryšiai su mafija yra labai labai rimti dalykai“, – tuomet sakė M. Laurinavičius.

Pasak jo, nesvarbu, iš kokios šalies toks žmogus kilęs – jeigu jis susijęs su mafija, tai bet kokiu atveju yra grėsmė nacionaliniam saugumui. Ir, pasak eksperto, jeigu JAV į sąrašą asmenį įtraukia už ryšius su mafija, automatiškai tai padaryti turėtų ir Lietuva.

„JAV ne šiaip sau įtraukė jį į sąrašus [...], tam yra įrodymų. O kur garantija, kad jis, atvažiavęs į Lietuvą, irgi nedarys kažko, kas susiję su mafija?“ – retoriškai klausia jis.

G. Lepsas yra ir vienas mėgstamiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino dainininkų. Atlikėjas jį rėmė per rinkimus.
 

Populiariausi