Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.23 16:39

Į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą siūloma įtraukti rusų atlikėją Lepsą

Užsienio reikalų ministerija (URM) į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą siūlo įtraukti garsų rusų atlikėją Grigorijų Lepsą.

Kaip BNS teigė URM atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė, ministras Linas Linkevičius kreipimąsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną pasirašė penktadienį. 

G. Lepsą įtraukti į vadinamąjį „juodąjį“ sąrašą siūlė ir trys Seimo nariai – Ingrida Šimonytė, Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas. 

Kaip teigiama portale delfi.lt, G. Lepsas gali būti siejamas su Rusijos mafija – remiantis JAV šaltiniais, teigiama, kad jis atlikdavo kurjerio funkcijas ir perdavinėdavo pinigus įvairiems asmenims nuo grupuotės lyderių.

Į „juodąjį“ sąrašą G. Lepsą yra įtraukusi ir Ukraina. 

Dar kovą LRT.lt kalbinatas Vilniaus politikos analizės instituto vyriausiasis analitikas Marius Laurinavičius akcentavo, kad ryšiai su mafija – labai rimta ir į tai pro pirštus žiūrėti negalima.

„Kai žmogus įtrauktas į JAV sankcijų sąrašą (taip pat – ir Izraelio) dėl ryšių su mafija, ir tokio žmogaus mes neįtraukiame į savo nepageidautinų asmenų sąrašą, tai yra tikroji grėsmė nacionaliniam saugumui. Reiškias mes pro pirštus žiūrime į labai rimtus dalykus. Ryšiai su mafija yra labai labai rimti dalykai“, – tuomet sakė M. Laurinavičius.

Pasak jo, nesvarbu, iš kokios šalies toks žmogus kilęs – jeigu jis susijęs su mafija, tai bet kokiu atveju yra grėsmė nacionaliniam saugumui. Ir, pasak eksperto, jeigu JAV į sąrašą asmenį įtraukia už ryšius su mafija, automatiškai tai padaryti turėtų ir Lietuva.

„JAV ne šiaip sau įtraukė jį į sąrašus [...], tam yra įrodymų. O kur garantija, kad jis, atvažiavęs į Lietuvą, irgi nedarys kažko, kas susiję su mafija?“ – retoriškai klausia jis.

G. Lepsas yra ir vienas mėgstamiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino dainininkų. Atlikėjas jį rėmė per rinkimus.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi