Lietuvoje

2019.04.23 08:52

Linkevičius: Ukrainos geopolitinis kursas neturėtų keistis

Paulina Levickytė, ELTA2019.04.23 08:52

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad Ukrainoje pasikeitus prezidentams vargu ar keisis ir jos geopolitikos kryptis. L. Linkevičius pažymi, kad iš sekmadienį išrinkto naujo prezidento retorikos galima matyti, jog jis orientuojasi į Vakarus, todėl, sakė jis, baimintis, kad Volodomyras Zelenskis darys nuolaidas Rusijai, nereikėtų.

„Neatrodo, kad Kremlius labai džiaugtųsi. Pirmiausia priežastis labai paprasta, nemanau, kad tie pokyčiai yra tiek gilūs, kad pasikeistų Ukrainos kursas“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė L. Linkevičius.

„Iš V. Zelenskio buvo daug pareiškimų, kad jis nešnekės su V. Putinu, kol jis negrąžins Krymo (...) Žinoma, dar anksti daryti kažkokias išvadas, bet jo nusiteikimas išspręsti konfliktą, nusiteikimas grąžinti areštuotus jūreivius po Kerčės karinės avantiūros ir panašūs pareiškimai dabar turės būti realizuojami“, – teigė ministras.

Vertindamas rinkimus L. Linkevičius teigė, kad žmonės buvo nusivylę Petro Porošenkos valdymu bei jo nesugebėjimu susitvarkyti su korupcija.

„Buvo manoma, kad vis dėlto buvo neįdėtos papildomos pastangos. Pareiškimų bei įsipareigojimų buvo daug, bet išmokti gyventi be korupcijos nėra lengva, nes korupcijos šaknys gilios. Reikia ne tik laiko, bet ir lyderystės bei politinės valios. Žmonės tokių permainų nematė“, – teigė jis.

Paklaustas, ar turi kokių ryšių su kuo nors iš naujosios V. Zelenskio komandos, ministras teigė, jog tai – Aivaras Abromavičius.

„Mes nuolat bendraujame su Aivaru Abromavičiumi, kuris (V. Zelenskio. – ELTA) komandos patarėjas, kaip ir oficialiai buvo teigiama. Mes ir su juo pasikalbame, ir vakar mes kalbėjomės. Mes turime tų kontaktų. Žinoma, sunku dabar pasakyti, kas ten bus pagrindiniai veikiantys asmenys, čia priklausys nuo tų derybų, kurios vyksta viduje, bet norisi iš arčiau pamatyti tą situaciją ir ketinu poryt ten (į Ukrainą. – ELTA) nuvykti“, – teigė L. Linkevičius.

Suskaičiavus kiek daugiau nei 95 proc. visų per antrąjį rinkimų turą atiduotų balsų, su 73,17 proc. (12,8 mln. rinkėjų balsų) pirmauja V. Zelenskis. Dabartinis prezidentas P. Porošenka yra surinkęs 24,50 proc., arba 4,3 mln. gyventojų balsų.

Ukrainos centrinė rinkimų komisija oficialius rezultatus turi paskelbti per 10 dienų po rinkimų, t. y. iki gegužės 1 d. Naujasis prezidentas bus prisaikdintas iki gegužės 31 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt