Lietuvoje

2019.04.23 10:43

EP rinkimai: partijos bei komitetai išsitraukė numerius, pirmasis – „Prezidento Rolando Pakso judėjimui“

Paulina Levickytė, Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.04.23 10:43

Europos Parlamento rinkimuose dalyvaujančios partijos ir visuomeniniai rinkimų komitetai antradienį Seime traukė numerius, kuriais bus žymimi balsalapiuose.

Gegužės 26 d. vyksiančiuose EP rinkimuose dalyvausiančios partijos bei visuomeniniai rinkimų komitetai jau turi rinkimų numerius, kurie bus įrašomi rinkimų biuletenyje.

Jie paaiškėjo antradienį per Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) Seimo rūmuose surengtą iškilmingą burtų traukimo ceremoniją. Pirmasis biuleteniuose bus įrašytas Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“, turintis numerį 1.

Numerių traukime dalyvavo 17 partijų bei visuomeninių rinkimų komitetų atstovų. Iš viso buvo traukiami numeriai nuo 1 iki 17. Partijos bei komitetai pasiskirstė taip:

Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“ – 1

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 2

Lietuvos žaliųjų partija – 3

Lietuvos socialdemokratų partija – 4

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 5

Visuomeninis rinkimų komitetas „Lemiamas šuolis“ – 6

Lietuvos centro partija – 7

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 8

Darbo partija – 9

Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“ – 10

Lietuvos socialdemokratų darbo partija – 11

Visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ – 12

Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“ – 13

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – 14

Politinė partija Rusų aljansas – 15

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 16

Partija Tvarka ir teisingumas – 17

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei politinė partija Rusų aljansas sudarė koaliciją. Nors abi partijos traukė numerius, bet vis dėlto turės išsirinkti vieną. 

Politikai tiki ištrauktų numerių sėkme

Mandatų Europos Parlamente (EP) siekiantys politikai tikisi, kad jų burtu būdu ištraukti rinkimų numeriai, kurie bus įrašomi rinkimų balsalapyje, atneš jiems sėkmę per rinkimus.

13-asis numeris nenuvylė ir jį ištraukusios Seimo narės Aušros Maldeikienės.

„Čia mano komandos svajonė“, – pareiškė parlamentarė, rinkimams subūrusi visuomeninį rinkimų komitetą „Aušros Maldeikienės traukinys“.

Pirmasis biuleteniuose bus įrašytas visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“, turintis numerį 1. Paskutinis numeris – 17 – atiteko partijai Tvarka ir teisingumas.

„Mano galva – tai geras numeris. Manau, kad paskutinis numeris biuletenyje psichologiškai turėtų padėti kandidatams rinkimų kovoje“, – žurnalistams sakė partijos Tvarka ir teisingumas lyderis parlamentaras Remigijus Žemaitaitis.

Su Lietuvos centro partija europarlamentaro mandato dar vienai kadencijai siekiantis Antanas Guoga sako, kad skaičius 7 yra pats laimingiausias. „Esu laimingiausias kandidatas, manau, kad esu skirtas Europos Parlamentui. (...) Esu tas žmogus, už kurį verta balsuoti, verta palaikyti“, – sakė jis.

Europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė labai džiaugiasi, kad socialdemokratų partijos numeris yra 4.

„Tai reiškia, kad viskas aišku, kaip dukart du yra keturi, kad mes laimėsime, tęsime darbus, todėl, kad numeris ketvirtas buvo ir mūsų Lietuvos socialdemokratų partijos rinkimuose į vietos savivaldą. Ir kaip jūs žinote, socialdemokratai laimėjo ir daugiausia merų postų, ir daugiausia mandatų“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Jos nuomone, socialdemokratams du mandatai EP tikrai yra garantuoti.

Nr. 11 ištraukęs Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas parlamentaras Gediminas Kirkilas sako esąs įsitikinęs, kad šis skaičius atneš sėkmę partijai per rinkimus.

„Mes visi suprantame, kad sėkmę partijai atneša žmonių darbas, o ne skaičiai. Tačiau skaičius 11 išties simbolinis – į Europos Parlamentą atstovauti Lietuvos žmonėms renkame 11 narių. Esame pasiruošę dirbti vieningai, kaip aukščiausios lygos futbolo komanda. Kaip žinote, futbole ne tik mušami 11 metrų baudiniai, bet ir komandą sudaro 11 žaidėjų. Be to, tai Lietuvos krepšinio legendos – Arvydo Sabonio numeris. Neabejoju, kad jis bus sėkmingas“, – sako LSDDP lyderis G. Kirkilas.

Kaip jis pastebi, numerologų teigimu, skaičius 11 yra susijęs su visuomenės švietimu ir tarnavimu jai.

Antruoju numeriu rinkimų balsalapyje bus įrašyta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Dar vienos kadencijos EP siekiantis šios partijos atstovas europarlamentaras Bronis Ropė sako, kad jei žmonės išrinktų, mandato neatsisakytų.

„Jeigu žmonės patikės toliau tęsti darbą EP, tai tikrai esu pasiruošęs toliau tuos darbus tęsti“, – į klausimą, ar atsisakytų mandato, jei po prezidento rinkimų būtų pasiūlyta tapti premjeru, atsakė B. Ropė.

Balandžio 26 dieną VRK skelbs EP rinkimuose dalyvaujančių partijų ir komitetų kandidatų sąrašus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.