Lietuvoje

2019.04.23 06:27

Vijūnėlės dvaro savininkai už teismo sprendimo nevykdymą sumokėjo baudą

Vadinamo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose savininkai Žilvinas ir Zina Poviloniai už tai, kad iki šiol nesiėmė griauti jiems priklausančio pastato, sumokėjo 3350 eurų baudą, teigia antstolis Regimantas Budreika.

„Vienkartinė bauda jiems buvo paskirta 300 eurų už laikotarpį nuo 2017 birželio 22 dienos iki 2018 metų spalio 30 dienos.  Po to baudą teismas paskyrė už kiekvieną nevykdymo dieną po 50 eurų nuo pernai metų spalio 30 dienos“, – BNS sakė R. Budreika.

„Mes paraginome susimokėti tą baudą. Mes dar neparvedėme Statybų inspekcijai, bet ta bauda 3350 yra sumokėta balandžio pradžioje“, – pridūrė jis.

R. Budreika teigia, kad bauda už kiekvieną pradelstą dieną nesiskaičiuoja nuo gruodžio pabaigos, kai teismas sustabdė proceso vykdymą, kol nebus išnagrinėta byla.

„Tikėtina, kad kol neišnagrinės bylos, tai tol ta bauda nebus skaičiuojama, nes yra sustabdytas griovimo procesas. Jie negali griauti, kad jau yra sustabdyta, tai dėl to negalima skaičiuoti ir tos baudos“, – teigė antstolis. 

Šiuo metu Vijūnėlės dvaro byla – Lietuvos Aukščiausiajame Teisme, jis birželio 13 dieną nagrinės pastato savininkų skundą. 

Aukščiausiasis Teismas atsakovų ir pastato savininkų Ž. Povilonio ir Z. Povilonienės skundą gavo pernai lapkričio 12 dieną. Jie apskundė Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria atsisakyta leisti rekonstruoti pastatą vietoj jo griovimo.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2017 metų birželio 22-ąją paskelbė neskundžiamą sprendimą, kad Vijūnėlės pastatas turi būti nugriautas. Teismas konstatavo, kad pastačius gyvenamosios paskirties pastatą kurorto apsaugos zonos antrojoje juostoje buvo pažeisti Lietuvos įstatymai. Tačiau pastato šeimininkai ieško būdų, kaip to sprendimo nevykdyti.

Vijūnėlės dvaro statybų peripetijas narplioja ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Ž. Poviloniui, Druskininkų merui Ričardui Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui pateikti įtarimai dėl korupcijos.

Anksčiau STT vadovas Žydrūnas Bartkus yra sakęs, kad yra duomenų apie Vijūnėlės dvaro byloje mokėtus kyšius.