Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.22 22:29

Kandidatų į prezidentus socialinės paskyros: vieni turi kelis, o kiti – keliasdešimt tūkstančių sekėjų

Socialinių tinklų rinkimai – taip artėjančius prezidento rinkimus vadina viešųjų ryšių specialistai. Anot jų, nors visi kandidatai į prezidentus naudojasi „Facebook“, ypač įdomaus ar išskirtinio turinio nesukuria.

Kandidatai sekėjus bando vilioti šeimyninėmis nuotraukomis, pasakojimais, kokiuose renginiuose dalyvavo, o kai kurių gyvenimus socialiniuose tinkluose stebi dešimtys tūkstančių internautų.
 
Daugiausiai internautų nardo po Sauliaus Skvernelio puslapį. Jį seka net 23 tūkst. sekėjų. Premjero, o dabar ir kandidato į prezidentus, įrašai sulaukia įvairių reakcijų. Tačiau verta pastebėti, kad asmeninės paskyros socialiniame tinkle S. Skvernelis neturi.
 
Viešųjų ryšių specialistas Mykolas Katkus mano, kad S. Skverneliui turėti asmeninę paskyrą būtų pravartu, tačiau svarsto, kad jis tiesiog neturėtų laiko ją administruoti.
 
„Turbūt jam reikėtų įdėti daugiau asmenybės. Kita vertus, ir laiko žmogus tiek neturi“, – komentuoja M. Katkus.

 
Nors europarlamentaras Valentinas Mazuronis pagal reitingus ne pirmūnas, tačiau sekėjų „Facebook“ puslapyje turi kone 15 tūkst.
 
Ingrida Šimonytė pagal savo, kaip kandidatės puslapį „Už Ingridą“, kur sutelkė daugiau nei 10 tūkst. sekėjų – trečia. Tačiau asmeninėje paskyroje ją seka daugiausiai iš visų – beveik 40 tūkst. žmonių. Čia vieta, kur ji leidžia sau būti savimi. Pavyzdžiui, dalintis mėgstama muzika.
 
„Matome, kad asmeninėje paskyroje ji dedasi muzikinius klipus, dar kažką. Tačiau jei pažiūrėtume į jos, kaip kandidatės paskyrą, tai visai kitaip suformuluota. Visų pirma, pats pavadinimas kitoks“, – komentuoja Arijus Katauskas
 
Nausėda sekėjų skaičiaus neviešina
 
Tuo metu ekonomistas Gitanas Nausėda anksčiau į socialinius tinklus rašydavo ekonomines įžvalgas, tačiau dabar asmeninę „Facebook“ paskyrą jau naudoja ir bandydamas pradėti politiko karjerą.
 
Jis dalijasi ir akimirkomis su šeima. Politikos naujoko G. Nausėdos politinę paskyrą seka apie 10 tūkst. sekėjų. Vis dėlto, kiek stebi jo asmeninę erdvę „Facebook“, nežinia – sekėjai paslėpti.

Viešųjų ryšių specialistas A. Katauskas mano, kad jo sekėjų skaičius bus labai artimas I. Šimonytės sekėjų skaičiui. 
 
„Manau, jis bus netoliese Ingridos Šomonytės. Jis intensyviai dirbo. Negaliu būt tikslus, bet anksčiau jis rodė kiek turi sekėjų, kol nenusprendė dalyvauti prezidento rinkimuose“, – pastebi A. Katauskas.
 
Tuo metu Mindaugas Puidokas ir Arvydas Juozaitis „Facebook“ politinėje paskyroje sutelkę panašų būrį sekėjų – apie 7 tūkst. Asmeninėje – keliais tūkstančiais mažiau.
 
Pastebima, kad abiejų politikų elgsena socialinė paskyroje yra labai panaši. Viešųjų ryšių ekspertai giria juos, kad greitai sugebėjo sutelkti nemažą ratą sekėjų, nors ir yra nišiniai kandidatai. Tačiau į akis krenta tai, kad tiek asmeninėse, tiek kandidatavimui skirtose paskyroje informacija – ta pati.
 
Naglio Puteikio politinė paskyra turi 4,3 tūkst. sekėjų. Tuo metu Valdemaras Tomaševskis socialinėje erdvėje pasižymi kaip neaktyviausias. Politikas puslapyje turi tik apie 3 tūkst. sekėjų.
 
Pasak A. Katausko, jo nestebina, tai, kad socialiniuose tinkluose informacija kandidatai dalijasi, kaip tik gali. Ne partiniai kandidatai kitokiai reklamai tiesiog neturėtų pinigų, todėl socialiniai tinklai tampa puikia priemone reklamuotis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi