Lietuvoje

2019.04.21 11:35

Ukrainos piliečiai balsavo ambasadoje Vilniuje

BNS2019.04.21 11:35

Lietuvoje gyvenantys ar besilankantys Ukrainos piliečiai sekmadienį ambasadoje Vilniuje balsuoja šios šalies prezidento rinkimų antrajame ture.

Dalyvauti prezidento rinkimuose ambasadoje registravosi apie 3,1 tūkst. Ukrainos piliečių. Per pirmąjį turą kovo 31 dieną balsavime dalyvavo apie 435 žmonių.

Rinkimų komisijos pirmininkas Mykola Dziadzinas BNS sakė antrąjį turą laukiantis didesnio rinkėjų aktyvumo – daugiau žmonių registravosi balsuoti.

„Tikriausiai balsuojančių bus daugiau, per pirmąjį turą registravosi 3 tūkst. 34 rinkėjai, o antrajam turui pageidaujančių balsuoti ambasadoje yra maždaug septyniasdešimčia daugiau“, – sakė komisijos vadovas.

Balsuoti Ukrainos prezidento rinkimuose Lietuvoje galima tik ambasadoje Vilniuje. Komisijos vadovas teigė, jog kitiems rinkimams reikėtų ir balsavimo punkto Klaipėdoje, Kaune.

„Žmonėms atvažiuoti iš Klaipėdos į vieną pusę kainuoja 25 eurai, į abi – 50, bet vis viena važiuoja, ir šiandien laukiame atvykstančių iš Klaipėdos“, – pasakojo komisijos vadovas.

Sekmadienio rytą savo balsą už dabartinį Ukrainos prezidentą Petro Porošenką atidavęs Jurijus Jančiukas sakė rinkimų rezultatų laukiantis su nerimu.

„Vienas iš kandidatų, atleiskite, yra visiškas politikos analfabetas. Šalis kariauja, aš sakyčiau, vadovybės keisti šiuo metu nereikėtų. Todėl mano nuotaikos prastos“, – BNS sakė vyras.

„Tauta žiūri iš vidaus, ir tai kitas požiūris, o diasporos žvilgsnis kitas. Ir šie rinkimai kelia labai didelį nerimą“, – kalbėjo Ukrainos pilietis.

Lietuvoje magistrantūroje studijuojanti Julija Kolomijec sakė tikinti, jog šalies kryptis nesikeis, koks bebūtų rinkimų rezultatas.

„Rinkimai yra svarbus apsisprendimas šaliai. Tačiau šalies kryptis neturėtų keistis iš esmės, mes prezidento vaidmuo nėra pagrindinis, mes nesame prezidentinė respublika“, – BNS sakė studentė.

Per pirmąjį turą Vilniuje balsavę rinkėjai labiausiai palaikė dabartinį šalies vadovą Petro Porošenką, jam davę 165 balsus, o antrojoje vietoje paliko komiką Volodymyrą Zelenskį su 127 balsais.

Per pirmąjį turą dėl Ukrainos prezidento posto varžėsi 39 kandidatai.

Populiariausi

Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 06:52

Pamatykite: kaip atrodo rytas sostinėje po snygio krituliai tęsis – smarkus snygis kels pūgas, kelininkai įspėja vairuotojus

59
Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.26 09:35

COVID-19 Lietuvoje: NVSC specialistai bando užkirsti židinių plitimą Vilniaus nakvynės namuose ir Grigiškių slaugos ligoninėje per parą – 686 nauji atvejai, paskiepytų žmonių – 36, antra doze – 0; atnaujinta 11.16

8
Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 10:06

Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus ugniagesiai šalina virtusius medžius, elektros neturi apie 18 tūkst. namų ūkių; atnaujinta 13.23

24