Lietuvoje

2019.04.20 17:21

Politologė: reitingų lyderiai turi netaupyti savo jėgų antrajam rinkimų turui

Dovilė Lisauskaitė , Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.20 17:21

Naujausioje „Lietuvos ryto“ užsakymu „Vilmorus“ atliktoje apklausoje kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė pirmauja aplenkusi ilgą laiką apklausose lyderiavusį Gitaną Nausėdą. Pasak politologės Rimos Urbonaitės, įtampa tarp reitingų lyderių tik didėja.

Iki prezidento rinkimų pirmojo turo likus vos trims savaitėms keičiasi reitingų lentelių lyderiai. „Vilmorus“ paskelbtoje apklausoje į pirmąją vietą kovoje dėl prezidento kėdės išsiveržė konservatorių kandidatė I. Šimonytė, į antrąją vietą pastūmėjusi visą laiką apklausų lyderiu buvusį nepriklausomą kandidatą G. Nausėdą. 

Po jų einančio trečiojo kandidato premjero Sauliaus Skvernelio reitingas kiek sumažėjo. Tačiau atsižvelgiant į paklaidą – visi trys kandidatai turi galimybę prasibrauti į antrąjį turą.

„Akivaizdu, kad įtampa tik auga ir visi kandidatai stumdysis alkūnėmis – prognozės išsipildo. Šiandien kandidatai, galvodami apie pirmą turą, turi galvoti tik apie jį, nes patekimas į antrą turą jiems trims yra iššūkis ir jie savęs neturėtų taupyti antrajam turui“, – sako politologė Rima Urbonaitė.

Ketvirtas apklausose – Vytenis Povilas Andriukaitis populiarumą kas mėnesį dvigubina, tačiau pasak politologės, mažai tikėtina, kad jis pasivytų tris pirmaujančiuosius ir tikėtina, kad tiek jam, tiek po jo besirikiuojantiems Arvydui Juozaičiui, Valdemarui Tomaševskiui, Nagliui Puteikiui, Valentinui Mazuroniui ir Mindaugui Puidokui laikas galvoti apie rinkiminės kovos pabaigą.

Prieš rinkimus rinkėjus permąstyti savo pasirinkimą gali priversti prieš pat rinkimus ištrauktas koks nors skandalingas faktas. 

 „Kas vis dar gali pakeisti rinkėjų apsisprendimą – tai skandalas ar drama. Gali būti, kad išlindusi negatyvi informacija kandidatą gali parklupdyti. Kartais sunku pasakyti, kas labiau nulemia rinkėjų apsisprendimą – emocijos ar protas. Iš politikų veiksmų man atrodo, kad jie galvoja, kad labiau reikia sukurti myliu-nemyliu santykį, o neinvestuoti laiko į programas, nes čia pastangų tai nesimato“, – pastebi politologė.

Žinios. Kodėl Egiptui reikalingas referendumas?

Pirmasis prezidento rinkimų turas įvyks gegužės 12 dieną, o per 13 procentų apklaustųjų sako dar nežinantys, už ką balsuos.

Populiariausi

Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59
Skiepijimas nuo COVID-19 Marijampolėje
6

Lietuvoje

2021.04.14 14:25

Vyriausybė siūlo abiturientus susigrąžinti į mokyklas nuo gegužės, svarstomas naujas testavimo būdas darželiuose

nuo balandžio 26 dienos pradinukai blogesnės padėties savivaldybėse testuosis, atnaujinta 15.54
6