Lietuvoje

2019.04.20 11:04

Teismas turės iš naujo nagrinėti „Telia“ ir AVAKA ginčą

BNS2019.04.20 11:04

Vilniaus apygardos teismas turės iš naujo nagrinėti integruotų komunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ ginčą su Audiovizualininių kūrinių autorių teisių asociacija (AVAKA) dėl licencijavimo sąlygų, nutarė teismas.

Lietuvos apeliacinis teismas balandžio 17 dieną panaikino praėjusių metų kovo 28 dienos Vilniaus apygardos teismo nutartį – pastarasis AVAKA ir „Telia Lietuvos“ licencijavimo sutartį įvertino kaip teisėtą.

AVAKA teisme reikalavo, kad „Telia“ mokamas mokestis už kūrinių retransliavimą turi būti skaičiuojamas taip pat, kaip ir kitiems operatoriams – pagal vidutines mėnesio pajamas iš retransliavimo veiklos (ARPU metodika), kas, tikėtina, reikštų didesnes retransliavimo išlaidas „Telia“.

Pirmosios instancijos teismas, atmetęs AVAKA reikalavimus, vertino, kad sutarties pasirašymo metu buvo žinoma, jog su kitais operatoriais pasirašytos kitokios sutartys – pagal jas atlyginimas skaičiuojamas pagal ARPU metodiką.

Teismas taip pat akcentavo, kad skaitmeninės televizijos paslaugas teikiančios „Telia“ veiklos kaštai yra didesni nei analoginės televizijos paslaugas teikiančių konkurentų, todėl sąžininga atlyginimą įmonei skaičiuoti pagal kitokią metodiką.

AVAKA teisme teigė, kad pirminė sutartis buvo laikina, todėl „Telia“ negalėjo turėti pagrįstų lūkesčių, kad sutartyje numatytas licencinis tarifas yra galutinis ir neginčijamas. Be to, AVAKA vertinimu, teismo išvada, kad „Telia“ suteiktos išskirtinės licencijavimo sąlygos traktuotinos ne kaip diskriminacija, o diferenciacija, yra neteisėta.

Apeliacinis teismas vertino, kad sutarties sąlygos patvirtina AVAKA argumentus, jog sutartyje nustatyto atlygio apskaičiavimo formulė nebuvo galutinė.

Be to, anot apeliacinio teismo, apygardos teismas turėjo nustatyti tarifo dydį ginčo laikotarpiui (2015–2017 metams), o ne vertinti, ar yra pagrindo keisti sutarties nuostatą, kurioje nustatytas laikinas tarifas.

Populiariausi

„Vaisingumo klinikos“ tyrime į teismą atvesdinti įtarimų sulaukę asmenys
35

Lietuvoje

2021.02.26 14:15

„Vaisingumo klinikos“ tyrimas: finansų direktorius suimtas savaitei, kaltinimus pripažįsta ir įmonės vadovas Usonis

galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų; atnaujinta 16.22
35
Karantinas
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.02.26 09:34
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: toliau liepsnoja židiniai pramonės įmonėse ir darželiuose, su protrūkiais šeimose susiję 77 atvejai

per parą patvirtinti 624 atvejai; atnaujinta 09.41
6
 Gabrielius Landsbergis
8

Lietuvoje

2021.02.26 10:16

Konservatorių „demokratijos šventės“ šįkart nebus, politologas sako: laimėti prieš Landsbergį – mažai šansų

M. Jurkynas: konkurencijos stoka nenaudinga partijai; atnaujinta 10.55
8