Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.19 16:42

Pranciškonų vienuolyno pastatus darkiusių grafitininkų byla perduota teismui

BNS 2019.04.19 16:42

Vilniuje esančio Pranciškonų ordino vienuolyno ansamblio statinius darkiusių jaunuolių byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui, penktadienį praneša Vilniaus apygardos prokuratūra.

Byloje penki asmenys kaltinami turto sunaikinimu ar sugadinimu bei viešosios tvarkos pažeidimu. Vienas jų kaltinamas ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Visi kaltinamieji savo kaltę pripažįsta, vienas iš jų savo noru atlygino padarytą žalą.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2016–2017 metais grupė jaunuolių ant Pranciškonų vienuolyno tvoros aerozoliniais dažais piešė bei purškė užrašus, taip vandališkais veiksmais niokodami vienuolyno ansamblį.

Vilniaus Pranciškonų vienuolyno ansamblis yra Lietuvos istorinio ir kultūrinio palikimo dalis, todėl jo pastatų kompleksas yra įtrauktas į Kultūros vertybių apsaugos departamento Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

Tokie užrašai kaip „Hardcoras NX, „Quaz“, „Kree“, „Ifoe“ ir kiti aerozoliniais dažais buvo purškiami ant įvairių sostinės pastatų.

Anot prokuratūros pranešimo, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia teigti, kad asmenys sistemiškai savo vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą tiek aplinkiniams, tiek aplinkai.

Per ikiteisminį tyrimą policijos pareigūnai atliko kratas jaunuolių namuose, rasta grafičių eskizų, piešinių, nuotraukų, užrašų, pas vieną iš jų – ir narkotinės medžiagos.

Šeši asmenys patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl 70 nusikalstamos veikos epizodų.

Vilniaus miesto savivaldybė yra numačiusi leistinas grafičių piešimo vietas daugelyje sostinės vietų, tačiau grafičių užrašai bei piešiniai purškiami ir tam neskirtose vietose, taip padarant materialinę žalą Vilniaus savivaldybei ir sostinės pastatų savininkams. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi