Lietuvoje

2019.04.20 07:00

Pokyčiai prezidentiniuose reitinguose: Nausėda išstumtas iš pirmos vietos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.04.20 07:00

Balandžio mėnesį šiek tiek pakilo Seimo narės, kandidatės į prezidentus Ingridos Šimonytės reitingas ir ji aplenkė iki šiol reitinguose pirmavusį ekonomistą Gitaną Nausėdą, LRT RADIJUI sako apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys. Tačiau, anot jo, G. Nausėda turi kitų privalumų.

Seniau naujienų portalo DELFI užsakymu „Spinter tyrimai“ atliktos apklausos parodė, kad pirmoje vietoje yra G. Nausėda, kurio reitingas kovą buvo 27,9 proc., antroje vietoje buvo I. Šimonytė, kurios rezultatas kovą buvo 24,8 proc., o trečias – Saulius Skvernelis, kurio palaikymas kovą siekė 14,5 proc. 

V. Gaidys, remdamasis „Vilmorus“ apklausomis, teigia, kad pagal reitingus vis dar pirmauja I. Šimonytė ir G. Nausėda, tačiau I. Šimonytė nežymiai pirmauja.

Pasak jo, I. Šimonytė turi 22,3 proc. visų gyventojų ir 27,3 balsuojančiųjų, o G. Nausėda atitinkamai 21,9 proc. visų gyventojų ir 26,8 proc. balsuojančiųjų palaikymą.

„Skirtumas yra tik keturi žmonės iš tūkstančio – nors tai tik dešimtoji dalis, vis vien I. Šimonytė šiuo metu yra pirma“, – tvirtina V. Gaidys.

Tačiau, kaip teigia sociologas, G. Nausėda turi kitų privalumų – jo elektoratas platesnis ir antrajame ture šis kandidatas galėtų surinkti maždaug 20 proc. papildomų balsų, kai, šiuo požiūriu, I. Šimonytė neturėtų tokio palaikymo.

„I. Šimonytės elektoratas yra aktyvesnis, labiau ateinantis į rinkimus, o G. Nausėdos platesnis, tačiau, kaip šie veiksniai vienas su kitu keisis, dar matysime“, – LRT RADIJUI sako sociologas.

Trečiojoje vietoje su didesniu atotrūkiu rikiuojasi premjeras S. Skvernelis, turintis 16,7 proc. visų gyventojų ir 20,4 proc. balsuojančiųjų palaikymą: „Jo reitingas yra daugmaž pastovus.“

Kiek mažesni eurokomisaro Vytenio Povilo Andriukaičio reitingai. Anot sociologo, jį palaiko 7,9 proc. visų gyventojų ir 9,7 proc. balsuojančiųjų.

Penktas yra filosofas Arvydas Juozaitis, turintis 4,5 proc. visų gyventojų ir 5,5 proc. balsuojančiųjų palaikymą. 

„V. Andriukaičio reitingas kyla, bet kilti pradėjo per vėlai. Vargu, ar jis suspės rimtai pretenduoti į antrą turą – reikėjo anksčiau tą kampaniją vykdyti. Matosi, kad jis pateikia ir reklamuoja socialdemokratų ideologiją, jų partiją. Iki Seimo rinkimų liko metai, tai, matyti, kad tai yra objektyvi nauda tai partijai, bet, kaip prezidentas, vargu, ar jis gali pasivyti tuos lyderius“, – teigia V. Gaidys.

Apklausa vykdoma dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Žinios. Vaistų iš kanapių kol kas nebus