Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.20 09:37

Augantis pasitikėjimas Roku Masiuliu: gali tapti trečiu populiariausiu politiku

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.04.20 09:37

Jeigu taip ir toliau, susisiekimo ministras Rokas Masiulis taps trečiuoju pagal populiarumą politiku, LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

V. Gaidžio teigimu, labiausiai gyventojai pasitiki prezidente Dalia Grybauskaite. Anot jo, nors šalies vadovės reitingas buvo kiek nukritęs, pastaruosius metus jis vis augo. Šiuo metu D. Grybauskaitę teigiamai vertina 63,9 proc. gyventojų. „Beveik du trečdaliai, kas yra labai daug, kaip prezidentui, kuris baigia savo kadenciją“, – pabrėžia sociologas.

Antroje vietoje, ne taip toli nuo prezidentės, rikiuojasi Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, turintis 59 proc. teigiamų gyventojų vertinimų.

„Vertinant pagal balansą, jis netgi yra pirmas, nes jis turi nedaug neigiamų vertinimų“, – komentuoja V. Gaidys.

Trečioje vietoje yra užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kurį teigiamai vertina 48 proc. gyventojų.

Vis labiau auga pasitikėjimas susisiekimo ministru Roku Masiuliu, kurio reitingas kiekvieną mėnesį auga. Šiuo metu jį palankiai vertina 47 proc. žmonių. „Jeigu taip ir toliau, jis taps trečiuoju pagal populiarumą politiku.“

Pasak sociologo, premjero Sauliaus Skvernelio reitingas šiuo metu svyruoja, tačiau šis politikas turi daugiau neigiamų nei teigiamų vertinimų: „Rezultatas yra kiek geresnis nei praėjusį mėnesį, bet šiuo metu balansas yra neigiamas.“

Jo teigimu, visas ministrų kabinetas yra labiau vertinamas teigiamai nei neigiamai.

„Pavyzdžiui, krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ir visa eilė kitų ministrų turi teigiamus vertinimus“, – sako V. Gaidys.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi