Lietuvoje

2019.04.20 08:05

Naujausi reitingai: konservatoriai aplenkė „valstiečius“

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.04.20 08:05

Jeigu rinkimai į Seimą įvyktų šį sekmadienį, daugiausia balsų gyventojai atiduotų už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD), LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

Anksčiau naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ kovo 25 – balandžio 10 dienomis atliktos apklausos parodė, kad, jei artimiausiu metu būtų rinkimai į Seimą, didžiausią Lietuvos gyventojų palaikymą turėtų konservatorius aplenkusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

V. Gaidžio teigimu, atliktos „Vilmorus“ apklausos parodė, kad šiuo metu daugiausia žmonių balsuotų už TS-LKD – jie surenka beveik 21 proc. visų gyventojų ir beveik 31 proc. balsuojančiųjų.

Antroje vietoje yra LVŽS, kurią atitinkamai palaiko beveik 16 proc. visų gyventojų ir beveik 23 proc. balsuojančiųjų.

Sociologo aiškinimu, šių partijų įvaizdis nėra nusistovėjęs ir vis keičiasi, dėl ko žmonėms nėra paprasta apsispręsti ir turėti tvirtą nuomonę.

„Valstiečiai ir žalieji ir Tėvynės sąjunga yra akivaizdūs mūsų politinės scenos lyderiai, tačiau kartais keičiasi vietomis – jų reitingai yra gerokai mažiau stabilūs, nei politikų ar institucijų reitingai“, – sako V. Gaidys.

Toliau rikiuojasi socialdemokratų partija, kurią palaiko 7 proc. visų gyventojų ir beveik 11 proc. balsuojančiųjų.

Žemesnes vietas užima partija „Tvarka ir teisingumas“, kurią palaiko 6 proc. visų gyventojų ir atitinkamai 9 proc. balsuojančiųjų, ir Darbo partija, kuriai palankumą išreiškia 5,8 proc. visų gyventojų ir 8,6 proc. balsuojančiųjų.

Liberalų sąjūdis, Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga ir Lietuvos socialdemokratų darbo partija, kurios rezultatai praėjusį mėnesį pagerėjo, šį mėnesį gautų mažesnį visuomenės palaikymą ir kartu su kitomis minėtomis partijomis nepraeitų reikalingo 5 proc. barjero. Anksčiau „socialdarbiečiai“ turėjo 6,2 proc. balsuojančių ir atitinkamai 4,1 proc. visų gyventojų palaikymą.

„Liberalai šiuo metu formuojasi. Galbūt rudenį bus galima kalbėti, kokios partijos vaizdas yra aiškesnis. Dabar Liberalų sąjūdis surenka nedaug balsų – 2,8 proc. visų gyventojų ir 4,8 proc. balsuojančiųjų, bet, matyt, daug kas keisis, kai vyks organizaciniai dalykai rudenį ir tada matysime, kas iš jų bus“, – sako sociologas.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Žinios. Vaistų iš kanapių kol kas nebus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.