Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.12 15:55

Prezidentė dalyvavo neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje

ELTA 2015.06.12 15:55

Prezidentūros darbuotojai prisijungė prie neatlygintinos kraujo donorystės akcijos. Kraujo davė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentūros darbuotojai prisijungė prie neatlygintinos kraujo donorystės akcijos. Kraujo davė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Apie tai skelbiama šalies vadovės paskyroje socialiniame tinklapyje „Facebook“. Prezidentė taip pat ragina prisijungti prie neatlygintinos donorystės.

D. Grybauskaitė ketvirtadienį, susitikusi su kraujo donorystės įstaigų vadovais, neatlygintinais kraujo donorais ir donorystės organizatoriais, aptarė kraujo donorų trūkumo problemą šalyje ir kalbėjo, kaip paskatinti neatlygintiną kraujo donorystę, primena ELTA.

Siekiant užtikrinti kraujo donorystės poreikį, būtina, kad per vieną dieną į kraujo centrus Lietuvoje ateitų apie 500 donorų. Tačiau šiuo metu šalyje patenkinama tik 70 proc. tokio poreikio.

Šiuo metu Lietuvoje neatlygintinai kraują duoda tik 67 proc. visų donorų, kai išsivysčiusiose šalyse neatlygintinų donacijų skaičius siekia 98-100 proc. Lietuva šimtaprocentinę neatlygintiną kraujo donorystę pasiekti ketina iki 2020 metų.

Skatinant neatlygintiną kraujo donorystę, ketvirtadienį Vilniuje prasidėjo 10 dienų turas per Lietuvos miestus. Jo metu Lietuvos kraujo centrų atstovai šalies gyventojus supažindins su kraujo donorystės misija ir kvies prisijungti prie kraujo donorų bendruomenės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi