Lietuvoje

2019.04.19 10:10

Paluckas pažėrė kritikos vyriausybės ataskaitai ir Skvernelio kreipimuisi į prokurorus

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad daugelis dalykų, pristatytų Vyriausybės ataskaitoje, nuvilia.

„Visos vyriausybės yra linkusios girtis pasiekimais, už kuriuos jos didžiąja dalimi nėra atsakingos. Bet kalbant apie Europos Komisijos (EK) išvadas ir pačios Vyriausybės konstatuojamus dalykus, bet mažosiomis raidelėmis - apie atskirtį, apie pajamų nelygybę ir panašius augančius arba išliekančius tame pačiame lygyje dalykus, - tai tos priemonės, kurių ėmėsi Vyriausybė, kol kas nedavė rezultatų“, - „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sakė G. Paluckas. 

Jo teigimu, tai yra priešrinkiminis patosas, kurio šioje Vyriausybės ataskaitoje yra labai daug, o tuos dalykus, kuriuos akcentuoja EK, Vyriausybė lengvai užglaisto ir nutyli, nes nėra kuo girtis. 

„Ir kai kalbama apie maisto kainų suvaldymus, tai yra tiesiog juokinga. Nes bendrai maisto kainų lygis kilo“, - teigė socialdemokratų partijos pirmininkas.

Pasak jo, diskutuoti apie atskirų maisto produktų kainas galima, bet bendras maisto kainų kilimas yra beveik 3 proc. O Vyriausybė, pasak jo, oficialiai neįgyvendino nė vienos priemonės, galėjusios šį kilimą sustabdyti.

Premjero kreipimasis į prokurorus kelia dviprasmiškas mintis

Gintautas Paluckas nesutinka su ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio žingsniu kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) laikinosios komisijos surinktos informacijos apie 2008-2009 metų krizę. Jo teigimu, nėra tinkama nebaigus politinių tyrimų kreiptis į prokuratūrą. 

Pasak G. Palucko, tokia praktika yra ydinga, daranti spaudimą prokurorams. „Negali vykti du lygiagretūs procesai. Kai politikai pešasi ir aiškinasi, tai yra vienas žanras. Teisėsaugos institucijų vertinimai - kitas. Kai viešoje erdvėje skambės „viliborai”, „liborai” ir kiti ne visiems suprantami keisčiausi dalykai ir prokurorai mėgins išsiaiškinti, tai jūs galvojate, kad čia nebus jokio politinio spaudimo? Čia niekaip nepersilieja, kai valdantieji, aukščiausi pareigūnai sako, kad mes matome, kad pasinaudojo (bankai. - ELTA), kad yra problemos. Kaip prokurorui išlikti savarankiškam ir nepriklausomam?”, - „Žinių radijo” laidoje „Opozicija” klausė G. Paluckas.

Pasak politiko, nebūtų buvę abejonių dėl prokuratūros būsimo sprendimo, jeigu prieš kreipiantis į ją valdantieji būtų pabaigę savo politinį tyrimą. Dabar, pasak jo, situacija yra dviprasmiška.

„Neturėtume jokių abejonių, jeigu politinis procesas būtų baigęsis su visomis išvadomis - mes matome, mes manome. Ir tada kreipiamės į teisėsaugą, ką mes išsiaiškinome. Dabar matome jau kelintą kartą teisėsauga dirba savo, politikai - savo. Tai kuo žmonėms tikėti? Jeigu prokuratūra pasakys, kad pažeidimų nebuvo, ką pamanys žmonės? Nupirko. Taigi sakė mano mylimas politikas, kad čia viskas blogai, kad turiu eiti į teismą ir pinigus praktiškai pasiimti. Taip būti negali”, - sakė socialdemokratas pabrėždamas, kad tai su rinkimai susijęs veiksmas, kada esą norisi parodyti savo tvirtą ranką.