Lietuvoje

2019.04.18 19:20

„Bunazi“ ir Sveikų bioproduktų centras nubausti už klaidinančias reklamas

BNS2019.04.18 19:20

Įmonių konsultavimo bendrovei „Bunazi“, administravusiai svetainę ekogrožis.lt, ir Sveikų bioproduktų centrui skirtos baudos už klaidinančias reklamas.

„Bunazi“ skirta 1 tūkst. eurų, o Sveikų bioproduktų centrui – 1,1 tūkst. eurų baudos, skelbia Vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Tarnybos teigimu, bendrovės skleidė skirtingų maisto papildų reklamas, kuriose užsimenama apie žmogaus ligų gydymo ar profilaktines savybes.

Reklamuodamos maisto papildus bendrovės naudojo tokius teiginius, kaip „normalizuoja kraujospūdį“, „normalizuoja cukraus kiekį kraujyje“, „kelia hemoglobiną“, „mažina cholesterolį“, „stiprina širdies raumenį“ ir kitus.

Maisto reklamoje draudžiama nurodyti ar užsiminti apie tas maisto savybes, kurių jis neturi. Be to, maisto papildų reklamoje privalo būti nuoroda „Maisto papildas“.

Tarnybos teigimu, vartotojas, perskaitęs ar išgirdęs tokią reklamą apie maisto papildus galėjo nepagrįstai susidaryti įspūdį, kad šie maisto papildai pasižymi ligų gydymo, profilaktinėmis ir kitomis savybėmis, kurių neturi, ir dėl to galėjo būti suklaidintas. 

Šiuo metu svetainę ekogrozis.lt administruoja bendrovė „Avaneta“.

Populiariausi