Lietuvoje

2019.04.18 17:50

Nemuno saloje Kaune – muziejus, koncertų salė, vandens sporto centras

BNS2019.04.18 17:50

Kauno valdžia užsimojo miesto centrą perkelti į Nemuno salą – ketvirtadienį pristatytas sumanymas čia pastatyti ne tik mokslo muziejų, bet ir koncertų salę, vandens sporto centrą, atnaujinti parką.

„Noriu pabrėžti, kad tai nėra vizija. Tai yra labai konkretus ir jau įgyvendinamas planas. Su komanda tikime, kad ateityje ši vieta taps naujuoju Kauno centru“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Prekybos centre „Akropolis“ įrengtas stendas, kuriame parodyta, kaip atrodys Nemuno sala ir jos apylinkės, įgyvendinus visus projektus.

Muziejus „Mokslo sala“ bus statomas pagal Ispanijos ir Australijos kompanijos „SMAR Architecture studio“ pasiūlymą. Muziejaus ekspozicijos koncepciją kuria Lenkijos kompanija „Multimedia Art & Education“.

„Ekspozicijos koncepcija planuojame, kad bus parengta iki birželio pabaigos, techninis projektas – iki rugpjūčio pabaigos. Turint techninį projektą su statybos leidimu, skelbsime statybos darbų konkursą“, – savivaldybės pranešime cituojamas Kauno tarybos narys architektas Jonas Audėjaitis.

Kairiajame Nemuno krante turėtų iškilti M. K. Čiurlionio koncertų centras su 1,5 tūkst. vietų didžiąja sale, 700 vietų antrąja sale ir 600 vietų transformuojama konferencijų erdve.

Kauno savivaldybės skelbtą tarptautinį architektūrinį koncertų centro konkursą laimėjo architekto Rolando Paleko studijos darbas.

Greta saloje jau stovinčios „Žalgirio“ arenos planuojamas modernus vandens sporto centras. Po jo stogu, žadama, tilps ne tik olimpinio dydžio baseinas su 700 vietų tribūnomis, bet ir SPA zona su sporto klubu.

Pagal E. Miliūno studijos architektų pasiūlytą idėją, naujasis statinys bus integruotas į natūraliai susiformavusį salos reljefą. Šiltuoju metų laiku dalį patalpų bus galima transformuoti į atviras lauko erdves.

Anot savivaldybės, iš pagrindų bus atnaujintas Nemuno saloje esantis parkas: nauji takai, suoliukai, šviestuvai, tinklinio ir krepšinio aikštelės, didelė ekstremalaus sporto trasa, 200 vietų amfiteatras, pontoninė prieplauka laivams, interaktyvios vaikų žaidimų aikštelės, paplūdimio zona.

„Vasarą tikimės turėti parengtą salos sutvarkymo techninį projektą, o realius darbus pradėsime rudenį“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Pagal projektą, į salą turėtų būti nutiesti ir nauji pėsčiųjų tiltai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.