Lietuvoje

2019.04.18 16:57

Buvęs diplomatas Šidlauskas paleistas į laisvę, Rusijos pilietis lieka suimtas

BNS2019.04.18 16:57

Kyšio ėmimu įtariamas buvęs Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos vadovas, buvęs diplomatas Rimantas Šidlauskas šią savaitę paleistas į laisvę. Tuo metu Rusijos verslininkas Rinatas Nasirovas kol kas suimtas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė spaudai Renata Endružytė BNS informavo, kad R. Šidlauskas paleistas antradienį, pasibaigus jo suėmimo terminui. 

„R. Šidlauskas antradienį buvo paleistas, paskiriant kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą, rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir nebendrauti su nustatytais asmenimis“, – sakė STT atstovė.

Teismas ketvirtadienį atmetė kito įtariamojo byloje R. Nasirovo skundą dėl suėmimo, jo suėmimo terminas baigiasi šeštadienį. Kadangi tai – nedarbo diena, sprendimo dėl tolesnių kardomųjų priemonių tikimasi sulaukti penktadienį.

Teisėsauga įtaria, kad Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius R. Šidlauskas už kyšį pažadėjo paveikti asmenis, kad R. Nasirovui būtų išduota ilgalaikė Šengeno viza.

R. Nasirovo advokatas patvirtino, kad jo ginamasis davė 3 tūkst. eurų R. Šidlauskui, tačiau tai, pasak jo, nebuvo kyšis. 

Trečias įtariamasis byloje yra verslininkas Albinas Bieliauskas, jis šiuo metu laisvėje.

Specialiojo liudytojo statusas byloje suteiktas Lietuvos ambasadoriui Rusijoje Remigijui Motuzui, jis šiuo metu atšauktas konsultacijoms dėl šio tyrimo, taip pat po grasinimų dėl Sausio 13-osios bylos.

Viza Rusijos verslininkui R. Nasirovui ir jo sūnui šiemet kovą buvo išduota pagal raštišką R. Šidlausko iškvietimą, adresuotą R. Motuzui. Apie tokį dokumentą R. Šidlauskas yra informavęs R. Motuzą telefonu, BNS patvirtino pats ambasadorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt