Lietuvoje

2019.04.18 15:44

VRK dėl Skvernelio vizito Rusnėje: neįžvelgia, kad premjeras naudojosi tarnybine padėtimi

Milena Andrukaitytė, BNS2019.04.18 15:44

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį nusprendė, jog nėra pakankamai duomenų konstatuoti, kad darbinio vizito į Rusnę metu apie kandidatavimą prezidento rinkimuose paskelbęs premjeras Saulius Skvernelis naudojosi tarnybine padėtimi.

„VRK, atsižvelgdama į surinktą medžiagą ir faktines aplinkybes, neturi pakankamai duomenų konstatuoti, kad S. Skvernelis būtų pažeidęs politinės reklamos skleidimo reikalavimus ar pasinaudojęs tarnybine padėtimi, vykdydamas rinkimų agitaciją“, – nusprendė komisija.

Už tokį parengtą atsakymo į skundą projektą ketvirtadienį balsavo visi posėdyje dalyvavę VRK nariai, išskyrus konservatorių Vilių Semešką.

„Faktas, kad jis pasinaudojo tarnybine padėtimi, mano manymu, yra akivaizdus, mes kitais atvejais tai pripažįstame. Jei buvo kalbama einant pareigas apie kandidatavimą ir tai skelbiama mokesčių mokėtojų išlaikomoje svetainėje, dirbo tam žmonės konkretūs, mes turėtumėm vertinti visus šituos dalykus“, – sakė V. Semeška.

Kiti VRK nariai šiuo klausimu nepasisakė, tik dalyvavo balsavime.

VRK nagrinėjo piliečio skundą dėl S. Skvernelio, jame, be kita ko, klausta, ar vyriausybės darbuotojų jų darbo metu parengta ir išplatinta informacija žiniasklaidai apie premjero sprnedimą kandidatuoti prezidento rinkimuose nėra galimas piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, naudojant valstybės lėšas asmeninei naudai gauti.

S. Skvernelis VRK atsakė, kad išvykimas į Rusnę buvo įprastinis vizitas į regioną, jis buvo filmuojamas, fotografuojamas ir viešinamas kaip ir visi kiti.

Klausiamas, ar jam buvo žinoma, kad žurnalistai buvo informuoti apie jo sprendimą paskelbti dėl kandidatavimo vizito Rusnėje metu, S. Skvernelis atsakė, kad apie jo darbinį vizitą buvo išplatintas įprastinis pranešimas žiniasklaidai.

Ministras pirmininkas S. Skvernelis sausį vizito Rusnėje metu susitikime su gyventojais paskelbė, kad dalyvaus gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose. 

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Šeškinės poliklinika
6

Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
6
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9