Lietuvoje

2019.04.18 15:08

Konstitucinis Teismas leido naudoti kriminalinės žvalgybos duomenis tarnybiniams tyrimams

LRT TV naujienų tarnyba2019.04.18 15:08

Konstitucinis Teismas leido naudoti kriminalinės žvalgybos duomenis tarnybiniams tyrimams. Išaiškinimo kreipėsi administraciniai teismai, nagrinėjantys buvusio Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Dainoro Bradausko ir vieno policininko iš Klaipėdos atleidimo aplinkybes.

Pasak Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, negali būti toleruojama situacija, kai valstybės tarnyboje dirba asmuo, apie kurį valstybė turi teisėtai slapta surinktos informacijos, rodančios nelojalumą valstybei ir neskaidrumą.

D. Bradauskas mokesčių inspekcijos vadovo posto 2017-ais metais neteko dėl pokalbių su tuomečiu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.

Prieš R. Kurlianskį korupcijos byloje buvo taikomos kriminalinės žvalgybos priemonės, todėl jiems bendraujant pasisakymai buvo fiksuojami.

Pokalbius įvertinus, nustatyta, kad D. Bradauskas savo veiksmais menkino mokesčių inspekcijos autoritetą, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, sukūrė išskirtinEs sąlygas konkrečiam mokesčių mokėtojui.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt