Lietuvoje

2015.09.08 13:45

A. Pitrėnienė Švėkšnoje: viskas ten bus gerai

Aistė Plaipaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.09.08 13:45

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė penktadienį lankėsi Švėkšnos specialiojo ugdymo centre ir domėjosi, kaip vyksta centro pertvarka.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė penktadienį lankėsi Švėkšnos specialiojo ugdymo centre ir domėjosi, kaip vyksta centro pertvarka.

Šis centras nuo balandžio perduotas Švietimo ir mokslo ministerijai. Sudaryta darbo grupė iki rugsėjo turi parengti detalų jo pertvarkos planą. Nuspręsta, kad čia bus ugdoma ne daugiau 30 vaikų. 

Padėtimi Švėkšnos specialiojo ugdymo centre susirūpinta, kai viešumon iškilo informacija, jog šios įstaigos auklėtinės galėjo užsiimti sąvadavimu. Po šio skandalo kilo įtarimų ir dėl netinkamo vaikų drausminimo, jų slopinimo vaistais. Tuomet nuspręsta, kad centrą savo žinion iš Šilutės rajono savivaldybės perima Švietimo ir mokslo ministerija.

„Žmonės yra išsilavinę, reikia tiesiog pakeisti nuostatas, aptarti, ieškoti sprendimų. Viskas ten bus gerai. Tikrai nenorėčiau gąsdinti žmonių, sakyti, kad ten liks visi ar ne visi. Manau, kad ten turi atsirasti daugiau darbuotojų ir mažiau vaikų. Negalima tokia situacija, kokia buvo iki šiol, – du psichologai ir beveik 60 sužalotų gyvenimo vaikų. Visi turime priimti sprendimus“, – LRT Radijui sako ministrė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.