captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šiauliuose siūloma skirti po 70 eurų privačius darželius lankantiems vaikams

Visiems norintiems netelpant į valstybinius darželius, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas siūlo skirti po 70 eurų mėnesinę išmoką privačius darželius lankantiems vaikams.
T. Lukšio (BFL) nuotr.
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Visiems norintiems netelpant į valstybinius darželius, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas siūlo skirti po 70 eurų mėnesinę išmoką privačius darželius lankantiems vaikams.

Miesto tarybai jis teiks projektą, kad nevalstybinių įstaigų ir laisvųjų mokytojų įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos iš dalies būtų finansuojamos iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto.

Kaip praneša savivaldybė, sudarius lėšų naudojimo sutartis tarp Šiaulių miesto savivaldybės administracijos ir nevalstybinės švietimo įstaigos ar laisvojo mokytojo, bus skiriama 70 eurų vieno vaiko vieno mėnesio ugdymo reikmėms.

„Šis žingsnis ne tik spręs ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo problemą, bet ir sudarys tėvams galimybę pasirinkti ugdymo įstaigą. Yra šeimų, kurios dėl įvairių priežasčių nenori vaiko leisti į „valdišką“ darželį, jos dabar turės galimybę pasirinkti kitokią ugdymo programą, kitokį ugdymo procesą privačioje įstaigoje“, – kalbėjo A. Visockas.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Mendoza Herrera akcentavo, kad tai pigiausias ir greičiausias vietų darželiuose trūkumo problemos sprendimo būdas. Iki metų pabaigos vaikų ugdymui privačiose ikimokyklinėse ugdymo įstaigose reikės skirti beveik 69 tūkst. eurų. Tuo metu vienos savivaldybės darželio grupės atidarymas (be darbuotojų darbo užmokesčio) kainuoja apie 14,5 tūkst. eurų.

Pasak pranešimo, skirdama lėšas vaikams ugdyti privačiuose darželiuose, savivaldybė sutaupys grupių kūrimo išlaidas.

Pavaduotoja mano, kad savivaldybės skirti pinigai sumažins tėvų mokestį už privačius darželius, todėl jie bus prieinami didesnei bendruomenės daliai.

Privatūs darželiai galėtų priimti dar apie 100 vaikų. Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė aiškino, kad tarybai priėmus šį sprendimą, bus rengiama tvarka, kaip bus lėšos skiriamos ir administruojamos. Tvarkos apraše numatoma įrašyti nuostatas, kad savivaldybės skirtos lėšos gali būti panaudojamos tik vaikų ugdymui, o ne ūkinėms išlaidoms ar remontams.

Mokėti kompensacijas privačius darželius lankantiems vaikams ketina ir sostinės savivaldybė. Tokias išmokas yra įteisinusios Klaipėdos ir Kauno miestų, Kauno rajono savivaldybės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...