Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.18 08:56

Skvernelis sukritikavo filmą apie Grybauskaitę: primena „kitokį laikotarpį“

Ignas Jačauskas, BNS 2019.04.18 08:56

Kino filmą apie pareigas dar einančią prezidentę Dalia Grybauskaitę premjeras Saulius Skvernelis vadina „neeiliniu įvykiu“ Lietuvos istorijoje, primenančiu „kitokį laikotarpį“.

„Tai yra neeilinis įvykis mūsų trisdešimties metų nepriklausomos valstybės istorijoje, kada atliekamas veiksmas, primenantis, galbūt, kitokį laikotarpį, kitas valstybes. Tikrai turinio negaliu vertinti, pats režisierius pasakė tam tikrą tikslą, dėl ko sukurtas – ir politinę potekstę, ir, galbūt, rinkiminę potekstę. Tai, galbūt, ir tai buvo tikslas“, – Žinių radijui ketvirtadienį teigė S. Skvernelis.

Premjeras sako kol kas neradęs laiko pažiūrėti filmo, bet ketina tai padaryti. Kartu jis pabrėžė gerbiantis kūrybos laisvę.

Neseniai kino teatruose pasirodžiusio filmo „Valstybės paslaptis“ režisierius Donatas Ulvydas laidai „DELFI dėmesio centre“ yra teigęs, kad filmą neisibaigus prezidentės kadencijai nusprendė rodyti siekdamas dėl dviejų priežasčių: norėdamas parodyti D. Grybauskaitės indėlį į Lietuvos sėkmę ir dėl to, kad jis taptų pavyzdžiu rinkėjams prieš einant balsuoti gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

D. Grybauskaitė prezidento poste yra nuo 2009-ųjų, ji buvo perrinkta 2014 metais. Jos antroji kadencija baigsis liepos 12 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi