Lietuvoje

2019.04.17 16:12

Kepenį drausmino etikos sargai ir ragino korektiškiau reikšti savo mintis

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.04.17 16:12

Trečiadienį posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija paragino dėl skiepų pasisakiusį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narį Dainių Kepenį korektiškiau reikšti savo mintis.

„Komisija atkreipė dėmesį į tai, kad jo pasisakymai gali būti suprantami visuomenėje kaip turintis rasistinių požymių. Remiantis mokslininkų medžiaga parlamentarui reikėtų korektiškiau, etiškiau išreikšti savo poziciją“, - Eltai sakė Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė. 

Apsvarstyti Seimo nario D. Kepenio elgesį, įvertinti jo atitikimą teisės aktams bei etikos ir moralės normoms Seimo etikos sargų prašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Savo kreipimesi į etikos sargus ji pažymi, kad, piktnaudžiaudamas savo išskirtine Seimo nario ir valstybės politiko padėtimi, D. Kepenis aktyviai prisideda prie visuomenės bauginimo, melagingų žinių konstravimo ir kursto rasinę neapykantą. Negana to, savo pasisakymais ir prieš vakcinas nukreiptomis iniciatyvomis prisideda, pasak jos, prie mažėjančių imunoprofilaktikos apimčių Lietuvoje, kas sukelia grėsmę visuomeniniam atsparumui užkrečiamosioms ligoms, ir taip pažeidžia viešąjį interesą.

Šių metų kovo 21 d. rezoliucijoje „Dėl neatidėliotinų priemonių siekiant padidinti skiepijimo aprėptį Lietuvoje“ Seimas yra pažymėjęs melagingų žinių įtaką imunoprofilaktikos apimčių mažėjimui ir paragino politikus susilaikyti nuo nepatikrintų ir mokslinėmis žiniomis nepagrįstų nuomonių apie vakcinas žinių sklaidos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt