Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.17 14:55

Su 4 promilėmis gimusios naujagimės istorijos atomazga: mama išreiškė norą auginti mergaitę

Klaipėdos prokurorai trečiadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl uostamiestyje gimusio neblaivaus kūdikio. Mergaitei po gimimo nustatytas daugiau nei 4 promilių girtumas, medikams jos būklę pavyko stabilizuoti, bet kokios galimos pasekmės ateityje – spėti nesiryžta.

Prokurorai pradėjo tyrimą

Tyrimas pradėtas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo iš neatsargumo, o už tokį nusikaltimą gali grėsti ir įkalinimas.

„Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimai nustatytų sunkių pasekmių naujagimės sveikatai ir priežastinio ryšio dėl motinos veiksmų, tai yra jos gausiai vartoto alkoholio. Teisinis atsakymas nebus labai paprastas, nes praktikoje, tokių atvejų, kai veiksmai buvo atlikti ne prieš gimusį žmogų, o dar vaisių, tikrai nėra daug“, – LRT RADIJUI sakė Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Jo teigimu, tyrimas pradėtas įvertinti motinos teisinę atsakomybę.

„Objektyvias aplinkybes gal nebus labai sunku nustatyti, bet nustatyti jos psichinį santyki su veika, su galimai kilsiančiomis pasekmėmis, tai jau bus didesnis iššūkis. Reikės tirti mamos gyvenimo būdą, paskutinę parą ar valandas prieš patenkant į gydymo įstaigą“, – pasakojo prokuroras.

Tyrimą atliekančių prokurorų teigimu, tyrimas tik pradėtas, naujagimio motina dar nebuvo apklausta.

„Sankcijos tikslios nepasakysiu, bet baudžiamoji atsakomybė už tai numato ir laisvės atėmimo bausmę“, – LRT RADIJUI kalbėjo  prokuroras A. Stanislovaitis.

Prokurorų teigimu, dėl šio įvykio nesikreipė nei uostamiesčio ligoninė, kurioje gimė kūdikis, nei vaiko teisių apsaugos specialistai.

Savo ruožtu, medikai įtaria, kad motina iki gimdymo alkoholį galėjo vartoti visą nėštumo laikotarpį.

Vaiko teisių specialistai: mama nori auginti mergaitę

Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos tarnybos patarėja Karolina Vilutienė LRT RADIJUI teigė, kad viešojoje erdvėje pasirodžiusi informaciją, esą gimdžiusi moteris atsisakė gydymo ir išvyko iš ligoninės, nėra visiškai tiksli, ją išleido gydytojai, tačiau moteris į gydymo įstaigą dar grįš.

„Su gydytoju buvo kalbėta dar šį rytą, mūsų duomenimis, moteris buvo išleista iš ligoninės, ji išvažiavo į Telšius tvarkytis reikalų ir į ligoninę ji grįš. Mūsų žiniomis, vaiko ji neatsisako“, – sakė vaiko teisių specialistė.

Vaiko teisių specialistų teigimu, gimdžiusi moteris į šią situaciją žiūri gana lengvabūdiškai, atrodo, kad ji nesuvokė alkoholio vartojimo pasekmių.

„Ji situacijos niekaip nekomentuoja, į ją žiūri gan lengvabūdiškai, įvardija, kad jai buvo pasiūlytas alkoholis ir ji neturėjo kaip atsisakyti. Ji tiesiog nesuvokė alkoholio vartojimo pasekmių. Šiuo metu moteris teigia, kad vaiką auginti nori, taip pat stengtis pakeisti savo elgesį ir vaiką auginti ateityje“, – sakė vaiko teisių specialistė, pabrėžusi, jog per visą laikotarpį, kol ji buvo gydymo įstaigoje nei jos, nei naujagimės niekas neaplankė.

Specialistų teigimu, šiuo metu vaiko tėvystė dar nėra nustatyta.

Moters sugyventinis šiuo metu gyvena Telšiuose, tačiau vaiko teisių specialistai neturi duomenų, kiek jis prisideda prie vaiko auginimo ir priežiūros.

Vaiko teisių specialistų žiniomis, neblaivų kūdikį pagimdžiusi moteris planuoja gyventi Telšiuose.

„Medikų teigimu, šiuo metu naujagimės būklė yra stabilizuota, įveikta infekcija. Šiuo metu vyksta kūdikio stebėjimas. Medikai nesiryžta spėti, kokių pasekmių ateityje toks apsinuodijimas alkoholiu gali turėti mergaitei. Jos stebėjimas ligoninėje vyks dar mažiausiai dvi savaites“, – sakė Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos tarnybos patarėja Karolina Vilutienė.

Parengė Šarūnas Nekrošius

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi