Lietuvoje

2019.04.17 13:24

Puidokui neįtiko debatų moderatorius Jakilaitis: į mestą šešėlį vedėjas turi atsaką

LRT.lt, ELTA2019.04.17 13:24

Kandidatas į prezidentus, Seimo narys Mindaugas Puidokas kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos vadovybę, prašydamas, kad agitacines prezidento rinkimų laidas vestų ne Edmundas Jakilaitis, o kitas laidų vedėjas.

„Balandžio 15d. LRT vykusioje prezidento agitacinėje rinkimų laidoje galėjo atrodyti, kad vienas iš kandidatų, premjeras Saulius Skvernelis iš anksto žinojo užduodamus klausimus. Ypač tai galėjo būti akivaizdu, kai laidos vedėjas E. Jakilaitis paaiškino Prancūzijos prezidento E. Makrono pasiūlymus dėl Europos Sąjungos reformos konkrečius punktus, ir atsakyta buvo, skaitant iš paruošto teksto pagal išvardintus punktus ir net eiliškumą”, – sakoma kandidato M. Puidoko rašte Lietuvos radijo ir televizijos vadovybei.

Anot Seimo nario, „galėtų kilti pagrįstų įtarimų dėl galimo laidų vedėjo E. Jakilaičio šališkumo dėl jo galimų ryšių su S. Skvernelio buvusiu ar esamu neformaliu įtakingu konsultantu Dariumi Gudeliu, apie ką ne kartą rašė žiniasklaida.”

M. Puidokas mano, kad „Prezidento rinkimų debatai yra per rimta tema, kad juos užtemdytų bet koks šešėlis ir yra įsitikinęs, kad pačioje LRT yra kompetentingų žurnalistų, galinčių moderuoti tokias laidas.”

Be kita ko, kandidatas pasiūlė LRT vadovams, kurie aktyviai siekia kurti BBC britiška debatų tradicija ir demokratijos kriterijais pagrįstą televiziją, apsvarstyti galimybę, kad klausimus kandidatams į prezidentus galėtų gyvai užduoti į debatus pakviesti skirtingų sričių ekspertai, nes taip būtų užtikrinti aukščiausi sąžiningų demokratiškų debatų kriterijai bei būtų sudarytos visapusiškos galimybės įdomios dinamikos debatams.

Apie kandidato raštą LRT vadovybei informuota ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Jakilaitis: klausimų niekas negavo, negaus ir niekaip negalėjo „susiveikti“

Į M. Puidoko mestą šešėlį sureagavo ir LRT debatus moderavęs Edmundas Jakilaitis, kuris socialinėje erdvėje teigė, kad buvę studijoje ir stebėję debatus per televiziją, galėjo matyti, kad premjeras atsakymus į klausimus dažniausiai skaitė iš lapelio, tą matė ir šalia S. Skvernelio buvę konkurentai.

„S. Skvernelis dažniausiai skaitė užrašus, kuriuos rašė studijoje kitiems kandidatams kalbant. Jis visą laiką rašė. S. Skverneliui iš kraštų stovėjo N. Puteikis ir I. Šimonytė, todėl matė geriausiai. Kiek aš mačiau, jis neatsinešė jokių paruoštukų, turėjo tik užrašų knygelę“, – apie situaciją debatų metu rašo E. Jakilaitis.

Anot debatų moderatoriaus, nei vienas kandidatas ar jo atstovas iki laidos klausimų laidoje būsimų klausimų neprašė, o ir tikėtis jų gauti neturėtų tikėtis.

„Jokių klausimų, jokių užuominų, bent žodžiu daugiu nei nurodyta TV programoje, niekas negavo, negaus ir niekaip negalėjo susiveikti“, – įrašą socialinėje erdvėje užbaigė E. Jakilaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.