Lietuvoje

2015.09.08 13:45

A. Kubilius: Kremliaus politiką teisinantys R. Tumino pasisakymai – didžiulė klaida

BNS2015.09.08 13:45

Maskvos J. Vachtangovo teatro režisieriaus Rimo Tumino pasisakymą JAV Niujorke, teisinantį Rusijos prezidento Vladimiro Putino politiką, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius pavadino didžiule klaida.

Maskvos J. Vachtangovo teatro režisieriaus Rimo Tumino pasisakymą JAV Niujorke, teisinantį Rusijos prezidento Vladimiro Putino politiką, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius pavadino didžiule klaida.

„Nežinau, kas lėmė ir prispyrė jį taip kalbėti – ar noras išsiskirti, kas teatralams būdinga, kaip kūrybiniams žmonėms, ar lemia ta priklausomybė teatrui ir noras tam tikra prasme pademonstruoti savo lojalumą Kremliaus valdžiai – teatras netoli nuo Kremliaus – man sunku pasakyti. Bet tai – didžiulė klaida“, – Žinių radijui penktadienį sakė A.Kubilius, komenduodamas R. Tumino teiginį, kad Rusijai būtinas „itin griežtas, gal net žiaurus režimas“.

Šiuos žodžius rusų kalba režisierius išsakė viešėdamas JAV Niujorko teatre susirinkusiems žiūrovams. Vaizdo įrašas su režisieriaus kalba internete išplatintas šios savaitės pradžioje.

Sakydamas, kad nuolat sulaukia žurnalistų klausimų, kaip sekasi gyventi su V. Putino režimu, R. Tuminas susirinkusiems tvirtino norintis pasidalyti „savo nuomone“.

„Būtinas režimas, ir itin griežtas režimas, gal net žiaurus, nes tai tik šalies kūrimo pradžia. Kitaip viskas virs chaosu, revoliucija, o to niekam nereikia. Griežtumas, disciplina, tvirtas valdymas, gal ir pakenks kokiems nors kanonams, bet demokratija ir laisvė ne iškart atsiranda. To reikia mokytis, keisti psichologiją dar 20–30 metų. Tikiu, kad po kelių dešimtmečių viskas vėl sugrįš į savo kelią, bus mažiau kulkų ir daugiau minčių“, – tvirtino R. Tuminas.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

anksčiau įmonėje aptikta pažeidimų; atnaujinta 16.10
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją