Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.17 11:14

Linkevičius apie Lietuvos ambasadorių Rusijoje: kai bus sprendimai, tada pranešime

ELTA 2019.04.17 11:14

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad dėl pakviesto konsultacijų į Lietuvą ambasadoriaus Rusijoje Remigijaus Motuzo nėra jokių sprendimų ir jokios naujos informacijos.

„Nėra jokių naujų variantų, nėra jokios naujos informacijos, tiesiog laukiame ir analizuojame informaciją, kurią turime. Kai bus sprendimai, tada pranešime“, - trečiadienį žurnalistams Seime sakė L. Linkevičius. 

Į klausimą, kokie galimi sprendimų variantai, jis atsakė: „galimi visokie, aš dabar nevardinsiu variantų.“

Užsienio reikalų ministerija, anot jos vadovo, pasiryžusi bendradarbiauti su tyrimą atliekančiomis institucijomis. 

„Mes savo ruožtu atlikome, išnagrinėjome viską, ir jau esu sakęs, kad nenustatėme kažkokių požymių, bet leiskime vykdyti tyrimą prokuratūrai, Specialiųjų tyrimo tarnybai (STT), ir mes tikrai pasiryžę bendradarbiauti. Norėtume kaip įmanoma greičiau gauti atsakymus. Tai yra institucijų kompetencija, mes tikrai neketiname nei spausti, nei raginti, bet pasiruošę bendradarbiauti“, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius. 

Praėjusią savaitę Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad ambasadorius Rusijoje R. Motuzas dėl savo pažeidžiamumo yra pakviestas konsultacijų į Lietuvą. Pasak užsienio reikalų ministro atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, R. Motuzas neapibrėžtam laikui konsultacijų į Vilnių pakviestas dėl dviejų priežasčių - grasinančio laiško po Sausio 13-osios nuosprendžio ir dėl vizų išdavimo bylos, kurioje diplomatui nėra pareikšti nei įtarimai, nei kaltinimai, primena ELTA.

Vizų išdavimo tyrime prokuratūra yra pareiškusi įtarimus verslininkui Albinui Bieliauskui, buvusiam ilgamečiam diplomatui Rimantui Šidlauskui, Rusijos piliečiui ir banko savininkui Rinatui Nasirovui. Įtariama, kad R. Šidlauskas už kyšį pažadėjo daryti poveikį, kad R. Nasirovui būtų išduota Šengeno viza.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi