Lietuvoje

2019.04.17 10:57

Po kilusio triukšmo – Monkevičiaus reakcija: žada ketvirtadaliu didinti egzaminų vertintojų algas

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius trečiadienį pranešė, kad egzaminų vertintojų algos bus keliamos ketvirtadaliu.

Tai jis paskelbė po susitikimo su kelių ministerijai pavaldžių įstaigų vadovais, kur buvo aptartos audito išvados.

„Galiu pasakyti, kad mes neturim labai didelių išteklių, tačiau suradom, neturint iš anksto numatytų pinigų, būdą finansiškai 25 proc. padidinti egzamino vertintojams darbo užmokestį“, – spaudos konferencijoje sakė A. Monkevičius.

„Tai yra beveik 130 tūkst. eurų“, – pridūrė jis. 

Taip pat skaitykite

Nacionalinio egzaminų centro (NEC) vadovė Saulė Vingelienė BNS teigė, kad tai turėtų padėti padidinti konkurenciją tarp vertintojų.

„Mes džiaugiamės, kad bus galima mokėti vertintojams didesnį užmokestį ir žiūrėsim, kurie labiausiai nuskriausti“, – sakė NEC direktorė.

Anot S. Vingelienės, egzaminų vertintojų darbo užmokestis priklauso nuo vertinamo egzamino. Kai kurie vertintojai „ant popieriaus“ uždirba 5,31 euro už valandą darbo. 

Tuo metu, lietuvių kalbos ir dalies anglų kalbos, taip pat biologijos, chemijos, fizikos ir informacinių technologijų egzaminų vertintojai „ant popieriaus“ gauna 4,63 euro už vieną įvertintą darbą.

Taip pat, mokytojai, kurie atvyksta vertinti egzaminų į NEC, gauna ir 15 eurų siekiančius dienpinigius. 

Šiemet nuotoliniu būdu bus vertinami ne tik fizikos ir informacinių technologijų, bet ir biologijos, chemijos, anglų kalbos bei dalis lietuvių kalbos ir literatūros valstybinių brandos egzaminų.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija šiemet organizuojama nuo balandžio 24 iki birželio 20 dienos.

A. Monkevičius žada artimiausiu metu Vyriausybei pateikti pavaldžių įstaigų pertvarkos planą, kuriuo tikimasi sutaupyti keletą milijonų eurų. Jis tikisi, kad planą vyriausybė patvirtins dar balandžio mėnesį.