Lietuvoje

2019.04.17 10:11

Šalies vadovai: Lietuva pasirengusi padėti Prancūzijai (papildyta 13:40)

ELTA, Jadvyga Bieliavska2019.04.17 10:11

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Lietuva sukrėsta po Paryžiaus Dievo Motinos katedros gaisro, todėl, pasak jos, Lietuvos žmonės pasirengę padėti Prancūzijai atkurti pasauliui brangią katedrą.

„Lietuva sukrėsta Noterdamo tragedijos, bet pilna ryžto padėti prancūzų tautai atkurti visam pasauliui brangią katedrą. Šimtmečių istoriją menanti katedra - ne tik Paryžiaus simbolis, ji mūsų širdžių šventovė, kuriai prikelti Lietuva ir mūsų žmonės pasirengę padėti ir prisidėti“, – teigė šalies vadovė.

Trečiadienį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Lietuvos valstybės vadovus, ragindama ieškoti būdų, kaip Lietuvos valstybė galėtų finansiškai ar kitomis priemonėmis prisidėti prie paramos sudegusiai Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedrai atstatyti bei konkrečiais veiksmais parodytų solidarumą su Prancūzija ir jos žmonėmis.

Kreipimesi į Lietuvos Respublikos prezidentę D. Grybauskaitę, ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį pabrėžiama, kad Lietuva ir Prancūzija yra ne tik partnerės Europos Sąjungoje ir NATO, bet mus vienija ir bendras krikščioniškos civilizacijos pamatas, o nuo gaisro nukentėjo neįkainojama kultūros vertybė, unikalus istorinis paveldas, vienas iš Paryžiaus simbolių ir visos Prancūzijos pasididžiavimas. 

Prieš 800 metų statytą Paryžiaus Dievo Motinos katedrą pirmadienį vakare nusiaubė gaisras. Paveldo praradimai – milžiniški.

Linkevičius: nuošalyje neliksime

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Lietuva neliks nuošalyje ir prisidės prie sudegusios Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedros atstatymo. Jo nuomone, dėl paramos būdo reikėtų pasitarti vyriausybei. 

„Vyriausybėje, manau, kad aptarsime šį klausimą. Tai ir viso pasaulio žmonių tokia nuomonė, ne tik krikščioniškosios visuomenės. Tai civilizacijos lopšys ir simbolis ne tik prancūzams, o tikrai visiems mums ir, be jokios abejonės, nuošalyje neliksime“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė L. Linkevičius.

Jo nuomone, pirmiausia reikia išanalizuoti poreikius ir apsvarstyti visas galimybes. „Manau, kad premjeras padarys pavedimus ir bus imtasi analizuoti situaciją, padėti ten, kur reikia, ir kiek reikia“,- sakė ministras L. Linkevičius. 

Jo manymu, tai galėtų būti ir finansinė parama, ir ekspertų, specialistų pagalba. 

„Gali būti ir finansinė parama, nors ir simbolinė, bet vis tiek, galbūt ekspertai, specialistai, kad ir restauravimo specialistai. Mes turime labai aukšto lygio, jeigu jų reikėtų. Manau, visa tai atidžiai išnagrinėję juos pasiūlysime“, – sakė L. Linkevičius. 

Skvernelis: Lietuva pasirengusi prisidėti prie Paryžiaus katedros atstatymo

Premjeras trečiadienio dieną išplatino pranešimą, kuriame teigia, jog Paryžiaus katedros gaisras – visos Europos tragedija. Jis taip pat sako, jog Lietuva yra pasirengusi padėti visomis išgalėmis Prancūzijai.

„Tai ne tik Prancūzijos, bet ir Lietuvos bei visos Europos tragedija. Tikiu, kad Prancūzija visų mūsų padedama pačiu artimiausiu metu atkurs šį unikalų pasaulio civilizacijos kultūros ir architektūros šedevrą. Tai ypač svarbu tikintiesiems ir visiems kultūros bei istorijos paveldui neabejingiems žmonėms. Jaučiame moralinę pareigą ir esame pasirengę visomis įmanomomis priemonėmis  prisidėti prie Paryžiaus katedros atstatymo“,- teigia premjeras.

Vyriausybės vadovas sako, jog didžiuojasi Lietuvos žmonėmis, kultūros paveldo restauratoriais, kurie jau kreipėsi į Vyriausybę siūlydami savo pagalbą šalinant gaisro padarinius. Lietuvos Respublikos vyriausybė konsultuosis su Prancūzijos vykdomąja valdžia ir nagrinės galimas pagalbos formas bei būdus, Finansų, Kultūros ir Užsienio ministerijos turėtų parengti atitinkamus sprendimus.        

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Migrantai iš Kamerūno, Nigerijos ir Siera Leonės
LRT ieško sprendimų 24
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10