Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.16 14:29

Gentvilas: Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko kandidatūros jau aiškios

Buvusiam Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui Kęstučiui Mažeikai tapus aplinkos ministru, šio Seimo komiteto posėdis trečiadienį dar vyks be nuolatinio pirmininko. Pasak „valstietės“ Agnės Širinskienės, komiteto pirmininko galima laukti tik po Velykų, o ir pačios kandidatūros dar neaiškios. Tuo metu komiteto narys liberalas Simonas Gentvilas teigia, kad galimi kandidatai seniai aiškūs. Parlamentaras jų įvardina net tris – ,,valstiečių“ frakcijos narius Viktorą Rinkevičių, Virginiją Vingrienę ir Valių Ąžuolą.

„Aš nevaldantysis, bet žinau, kad ilgai derasi, kas tarp pačių ,,valstiečių“ taps pirmininkas. Trys kandidatūros svarstomos, tai Viktoras Sinkevičius, Virginija Vingrienė, Valius Ąžuolas, čia jų frakcijos reikalas (...) Penkis mėnesius ministro neturėjom, dabar mėnesį neturėsime komiteto pirmininko, todėl apie aplinkosauginę politiką Lietuvoje galiu tik patylėti“, – Eltai sakė S. Gentvilas.

S. Gentvilas teigia, kad ,,valstiečiai“ norės atkelti papildomą žmogų į komitetą, todėl jis teigia nemanantis, kad komiteto narė V. Vingrienė turi šansų tapti komiteto pirmininke. 

„Naują pirmininką Seimo plenariniame posėdyje turi patvirtinti. Bet jeigu jie nori kažką atkelti į komitetą, tai, visų pirma, mažiausiai du Seimo posėdžiai turi įvykti (...), jei norima priimti iš šono pirmininką – nes valstiečiai papildomai tikrai nori įkelti dar vieną narį – tai reikėtų ne tik balandžio 25 d. laukti, bet dar ilgiau (...) Užuot įstatymus diskutavę ir pokyčius aplinkos apsaugoje darę, dabar procedūrose stovime. Penkis mėnesius ministro laukėme, daugiau negu mėnesį laukiame pirmininko - darbai nevyksta“, – teigė S. Gentvilas.

Tuo metu, pasak A. Širinskienės, kandidatūros į laisvą komiteto pirmininko postą dar tikrai neaiškios. 

,,Dar jokių nominuojamų kandidatūrų negirdėjau, tik po Velykų sėdėsime su koalicijos partneriais ir tarsimės. Tikrai dar nieko koalicijos lygmeniu nesvarstėme“, – Eltai sakė A. Širinskienė.

Balandžio 3 d. prezidentė Dalia Grybauskaitė pritarė Kęstučio Mažeikos kandidatūrai į aplinkos ministrus. K. Mažeika buvo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi