Lietuvoje

2019.04.16 12:34

Daugėja norinčių skiepytis: gydymo įstaigas ragina įsigyti daugiau vakcinų

Greta Klimkaitė, LRT.lt2019.04.16 12:34

Toliau augant sergamumui tymais, medikai pastebi, kad daugėja norinčių pasiskiepyti nuo šios ligos. Nemokamai skiepijami vaikai ir kontaktą su sergančiu turėję asmenys. Tuo metu likusieji už skiepus turi susimokėti patys, tačiau dėl vakcijos trūkumo ne visada juos gauna.

Pasak užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro imunoprofilaktikos skyriaus vedėjos Daivos Razmuvienės, gydymo įstaigos turėtų aktyviau ieškoti galimybių įsigyti vakcinos nuo tymų.

„Jeigu per praėjusius metus Lietuvoje pasiskiepijo tik 800 suaugusių asmenų, tai per šių metų 2 mėnesius – jau virš 1 tūkst. suaugusių asmenų. Vaikų, lyginant su praėjusių metų laikotarpiu, 1 tūkst. daugiau. Sulaukiame labai daug skambučių tėvų, globėjų, kurie dėl įvairių priežasčių neskiepijo savo vaikų. Dabar jie išreiškia norą ir vakcija vaikams iki 18 metų yra skiriama nemokamai“, – teigia specialistė.

Tymais šiemet Lietuvoje susirgo virš 400 žmonių.. Sergamumas tymais pasaulyje per metus padaugėjo trigubai. Šiuos duomenis skelbianti Pasaulio sveikatos organizacija sako, kad daug šalių yra apėmę nemaži tymų protrūkiai ir sergamumas auga visuose pasaulio regionuose.

Šiais metais pasaulyje užfiksuota mažiausiai 112 tūkstančių tymų atvejų. Pernai tuo pačiu metu susirgimų fiksuota 28 tūkstančiai.

Organizacija atkreipia dėmesį, kad faktinis užsikrėtusių žmonių skaičius visuomet yra didesnis negu užregistruotų atvejų. Taip pat skelbiama, kad greičiausiai liga plinta tarp nepaskiepytų žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt