Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

L. Linkevičius: Lietuvai atsirinkinėti pabėgėlius būtų nekorektiška

ELTA 2015.09.08 13:45

Užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui nekorektiški atrodo siūlymai Lietuvai derėtis dėl galimybės pasirinkti, iš kokių konkrečiai šalių priimti pabėgėlius. 

Užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui nekorektiški atrodo siūlymai Lietuvai derėtis dėl galimybės pasirinkti, iš kokių konkrečiai šalių priimti pabėgėlius. 

Užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui nekorektiški atrodo siūlymai Lietuvai derėtis dėl galimybės pasirinkti iš kokių konkrečiai šalių priimti pabėgėlius.

Europarlamentaras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis siūlo, kad Lietuva priimdama pabėgėlius galėtų derėtis ne tik dėl pabėgėlių skaičiaus, bet ir dėl galimybės Lietuvai pasirinkti iš kokių šalių atvykėlius galėtų priimti.

G. Landsbergis taip pat siūlo, kad Lietuva pati galėtų atsirinkti atvyksiančius žmones. Ar tokia pabėgėlių priėmimo tvarka būtų priimtina Lietuvai Vyriausybės valandos Seime metu ketvirtadienį L. Linkevičiaus pasiteiravo parlamentaras Audrius Nakas. Politikas suabejojo, kad nepatikslinama pagal kokius kriterijus – religinius, rasinius, išsilavinimo, fizinio pajėgumo – tai bus daroma.

„Aš manau, kad mes tikrai solidarūs ir būsime solidarūs. Tai yra mūsų pareiga ir mes stengiamės maksimaliai kiek tik įmanoma įvertinant mūsų situaciją, galimybes prisidėti prie šitos problemos.  Pabėgėlių skaičius bus nustatytas įvertinat mūsų galimybes, kad jie galėtų tikrai padoriai gyventi. Tai yra žmonės, kurie nėra įkalinti asmenys, jie tiesiog bėga nuo nelaimės. Kadangi žmonės bėga nuo nelaimės, tai skirstyti juos pagal kažkokius požymius, kaip jūs sakote, būtų nekorektiška ir mes to nežadame daryti. Tai nėra kriterijus pagal kurį turėtume padėti žmonėms“, – į Seimo nario klausimą atsakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Prieš tai atsakydamas į kitą klausimą, L. Linkevičius pabrėžė, kad pabėgėlių kvotų paskirstymas Bendrijos šalims narėms nėra pagrįstas tik skaičiavimais.

„Tikrai nemanome, kad tai yra ne matematinis procesas, nes atsižvelgti reikia tikrai į daugelį faktorių, ne tik į BVP ar nedarbo lygį, bet yra ir į kitus dalykus. Pagaliau yra pačių žmonių nuomonė, į kurią irgi reikėtų atsižvelgti. Jie nėra prekė, tai nėra daiktas, jie irgi turi savo nuomones, mes irgi turime savo patirtį. Tad sprendimas bus priimtas Vyriausybėje, o skaičiai, kurie dabar yra viešoje erdvėje, turi būti labai rimtai svarstomi“ , – kalbėjo užsienio reikalų ministras.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, kitą savaitę vyksiantis į vidaus reikalų ministrų susitikimą Liuksemburge, pritarė L. Linkevičiui, kad dėl pabėgėlių Lietuva laikosi savanoriškumo, solidarumo principo.

„Žmogus ir pabėgėlis nėra prekė, jis yra žmogus. Mechaninio perkėlimo mechanizmas kelia abejonių“, – teigė S. Skvernelis. Pasak ministro, yra keturios raktinės pozicijos pabėgėliams priimti, iš kurių dvi Lietuvai iš esmės netinka ir kvotą padidina iki 700.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi