Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.15 12:33

Siūlo pratęsti draudimą Masiuliui naudotis per kratą paimtais pinigais

Valstybės kaltintojas „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje Justas Laucius toliau prašo neleisti naudotis kaltinamajam Eligijui Masiuliui per kratą paimtais daugiau nei 242 tūkst. eurų.

Pasak J. Laciaus, šiuo prašymu siekiama užtikrinti galimą turto konfiskavimą. Laikiną nuosavybės teisių apribojimą prašoma pratęsti dar trims mėnesiams, skaičiuojant nuo balandžio 17 dienos.

Bylos duomenimis, per kratas 2016 metų gegužę pas E. Masiulį rasta 242,4 tūkst. eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų ir 1,6 tūkst. JAV dolerių.

Kaip skelbė prokuratūra, įtariama, kad buvęs liberalų sąjūdžio lyderis E. Masiulis žinojo, jog šis turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, nes dalį šio turto – 106 tūkst. 200 eurų, įtariama, iš tuometinio koncerno „MG Baltic“ Raimondo Kurlianskio priėmė kaip kyšį, o likę 136 tūkst. 210 eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų ir 1600 JAV dolerių E. Masiulio buvo gauti iš nenustatytų pajamų šaltinių. Šios lėšos nedeklaruotos ir dokumentais nepatvirtintos.

E. Masiulio advokatas Mindaugas Bliuvas su prokuroro J. Lauciaus prašymu nesutinka ir prašo leisti jo klientui naudotis bent tomis lėšomis, kurios buvo paimtos iš piniginės, taip pat iš jo sutuoktinės.

„Laikui bėgant teismas turi svarstyti, gal yra pagrindas peržiūrėti. Viename posėdyje prokuroras pateikė banko išklotinę, iš kur matyti, E. Masiulis turi kasdienių poreikių“, – sakė advokatas.

Teismas nutartį dėl areštuotų E. Masiulio pinigų skelbs antradienį. 

Buvusiam politikui iki šiol nėra pavykę atgauti nė dalies areštuotų pinigų, visus apygardos teismo sprendimus paliko galioti Apeliacinis teismas.

Teismai yra atkreipę dėmesį, kad byloje E. Masiulis kaltinamas dėl sunkių nusikaltimų padarymo, baudžiamoji byla yra didelės apimties ir sudėtinga, todėl siekiant užtikrinti galimą turto konfiskavimą bei išplėstinį turto konfiskavimą, būtina pratęsti kaltinamojo laikiną nuosavybės apribojimo terminą.

Prokurorai teigia, kad buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis davė 106 tūkst. eurų kyšį E. Masiuliui už koncernui naudingų sprendimų priėmimą Seime.

Abu kaltinamieji tikina, kad pas E. Masiulį rasti pinigai – 90 tūkst. eurų – buvo R. Kurlianskio paskola.

Buvęs politikas yra sakęs, kad dalis šių lėšų priklauso kitiems asmenims ir buvo skirtos investuoti į nekilnojamąjį turtą ar yra jo šeimos pinigai. Taip pat jis teigė, kad nėra duomenų, jog lėšos būtų gautos nusikalstamu būdu.

Anksčiau Apeliacinis teismas yra skelbęs, kad iš E. Masiuliui pateiktų kaltinimų matyti, jog šios lėšos galėjo būti gautos jam priimant daugiau kaip 100 tūkst. eurų kyšį.

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams asmenims – Darbo partijai, Liberalų sąjūdžiui, koncernui „MG Baltic“. Be E. Masiulio, byloje kaltinimai pateikti buvusiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Šarūnui Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui.

R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšius buvusiems parlamentarams E. Masiuliui, Š. Gustainiui ir V. Gapšiui.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi