Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.15 12:40

Puidokas savo prezidento patarėjų komandoje norėtų matyti Radžvilą ir Lazutką

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.04.15 12:40

Lietuva privalo tapti ta valstybe, kurioje šeimoms būtų sukurtos pačios palankiausios sąlygos, pristatydamas rinkimų programą sako kandidatas į prezidentus Mindaugas Puidokas. Politikas, kurio rinkiminis šūkis yra „Stipri šeima – stipri valstybė!“, akcentuoja, kad daugiausiai dėmesio, jei būtų išrinktas prezidentu, skirtų švietimui ir kultūrai.

„Lietuvos prioritetinės sritys privalo būtų švietimas ir kultūra. Mūsų šūkis yra „Stipri šeima – stipri valstybė!“, – Lietuvos dailės muziejuje kalbėjo M. Puidokas, pristatydamas savo prezidento rinkimų programą.

„Lietuva privalo tapti valstybė, kurioje šeimai būtų sukurto pačios palankiausios sąlygos“, – akcentavo kandidatas į prezidentus.

Anot jo, palankiausios sąlygos šeimai turi būti sukurtos įvairių priemonių dėka, pavyzdžiui, mokinių aprūpinimas tinkamais vadovėliais, šeimų atleidimas nuo dalies mokesčių, pagalba šeimoms, įsigyjant būstus.

M. Puidokas tvirtino, kad švietimas Lietuvoje turėtų būti vykdomas nuo darželyje esančių vaikų iki senjorų. Jis tvirtino, jog į švietimą reikėtų žiūrėti kūrybingai, pavyzdžiui, rengti istorijos pamokas ant piliakalnių arba gamtos pamokas – miškuose.

Tarp siūlomų idėjų – teisės ombudsmenas, naujas politinis susitarimas

Kandidatas į prezidentus, kalbėdamas apie vidaus politiką, siūlė imti pavyzdį iš airių – Lietuvos politikai turėtų susitarti, kad tam tikroje srityje radikalūs sprendimai nebūtų priiminėjami.

„Privalome turėti kažką panašaus, ką airiai turi. Kad ir kuri politinė partija išrenkama į valdžią, ji nedaro kardinalių pokyčių visose strateginėse valstybės valdymo srityse“, – dėstė M. Puidokas.

Jis tvirtino, kad Lietuvoje dėl per didelio biurokratinio aparato žmonės ne visada gali save realizuoti, tad biurokratinį aparatą, politiko teigimu, reikėtų mažinti. M. Puidokas taip pat akcentavo, kad šalyje reikėtų mažinti socialinę atskirtį.

„Vienintelis iš kandidatų į prezidentus siūlau Lietuvoje įkurti teisės ombudsmeno instituciją. Kiekvienas iš mūsų galėtume kreiptis į teisės ombudsmeną, jeigu sprendimas teisme, priimtas teisėjo, prasilenktų su Lietuvos valstybės įstatymais. [...] Jeigu būtų teisės ombudsmeno nustatyta, kad buvo priimtas sprendimas, nesivadovaujant mūsų valstybės įstatymais, tas teisėjas netektų teisėjo licencijos visam gyvenimui“, – apie kitą idėją pasakojo M. Puidokas.

Kandidatas į prezidentus taip pat siūlė įkurti visuomeninę prezidento patarėjų tarybą, kurią sudarytų „patys stipriausi valstybės intelektualai“.

M. Puidokas, kalbėdamas apie Lietuvos užsienio politiką, pabrėžė, kad Lietuvai reikėtų keisti tiek savo santykius su Baltarusija, tiek ir su Rusija.

„Jeigu bus priešingai, jei bus tokia politika kaip iki šiol, tai turėsime santykius tokius, kokius iki šiol – turėsime Astravą šalia Vilniaus“, – perspėjo kandidatas į prezidentus.

Anot jo, Lietuva galėtų tapti tam tikra partnere tarp JAV ir Rusijos.

„Norėčiau, kad Lietuva būtų tas tarpininkas tarp mūsų strateginio partnerio JAV ir Rusijos. Mes tikrai esame tie, kurie galime bendrauti su amerikiečiais“, – pažymėjo politikas.

„Valdo Adamkaus politika buvo gan sėkminga. [...] Jis stengėsi telkti ir spręsti. Tai yra mūsų valstybei tinkanti diplomatija ir tinkamas pavyzdys“, – pažymėjo kandidatas į prezidentus.

Komandoje – žinomi akademikai

M. Puidokas pranešė, kad jo rinkimų štabo komandoje darbuosis Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Jonas Kvedaravičius, advokatas Jonas Ivoška, Aleksandro Stulginskio universiteto docentė Nijolė Čiučiulkienė, profesorius Gediminas Merkys, Robertas Stanionis, verslininkė Ieva Jonaitienė, socialinių mokslų daktaras Alvydas Raipa, operos solistė Viktorija Miškūnaitė. M. Puidoko rinkimų štabo vadovė – Lietuvos centro partijos narė Laura Radzevičiūtė.

Kandidatui į prezidentus padės ir aplinkosaugininkė Austė Juozapaitytė, olimpinis vicečempionas, kanojininkas Jevgenijus Šuklinas ir kiti.

M. Puidokas neslėpė, kad, jei būtų išrinktas Lietuvos prezidentu, savo patarėjų komandoje norėtų matyti profesorių Vytautą Radžvilą, ekonomistą Romą Lazutką.

„Kalbant apie prezidento patarėjų instituciją, reikia kalbėti, kad kviesčiau ir tuos žmones, kurių šiandien nėra mano komandoje. Aš neįsivaizduoju geresnio patarėjo politikos srityje kaip profesorius Vytautas Radžvilas arba tokių iškilių ekonomistų kaip Romas Lazutka“, – aiškino M. Puidokas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi