Lietuvoje

2019.04.15 14:11

„MG Baltic“ byloje – Seimo narė Degutienė: po pokalbio su Kasčiūnu santykiai atšalo (atnaujinta 14:57)

Koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje pirmadienį teismas apklausia Seimo narę konservatorę, Seimo pirmininko pavaduotoją Ireną Degutienę. Kaip liudytoja apklausta ir „Vilniaus prekybos“ pagrindinio akcininko Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamų holdingų vadovė Diana Dominienė.

Kaip skelbė portalas delfi.lt, buvęs jos patarėjas, Seimo narys L. Kasčiūnas pripažino, kad jį su buvusiu koncerno viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu supažindino žurnalistas Tomas Dapkus.

Koncerno patalpose vykusio susitikimo metu verslininkas politiko paprašė pasidomėti, kokia bus I. Degutienės, tuo metu buvusios Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narės, pozicija dėl Š. Gustainio registruotų pataisų dėl vartojimo kreditų. Su vartojimo kreditais susijusios pataisos yra vienas iš šios bylos epizodų.

Šio susitikimo metu R. Kurlianskis taip pat paprašė suorganizuoti susitikimą su I. Degutiene.

Kai L. Kaščiūnas apie tai užsiminė Seimo narei, ši patarė vengti kontaktų su verslininkais.

„Tu, Laurynai žinai, kad su nieko nesusitikinėju“, – teismui liudijo I. Degutienė. Ji teigė, kad kaip kiekvienas žmogus turi poziciją, seniai esanti politikoje ir nenori painiotis, „kur niekada nesipainioja“. 

I. Degutienė sakė, kad po šio pokalbio jos santykiai su L. Kasčiūnu atšalo.

R. Kurlianskis: Degutienė painiojasi

,,MG Baltic“ bylos posėdyje liudijus Seimo narei Irenai Degutienei Raimondas Kurlianskis sakė, kad parlamentarė, jo akimis, painiojasi, bet šiuo metu daugiau komentuoti negali, nes dar turįs pasilikti visus motyvus savo paties artėjančiam liudijimui teisme. 

,,Aš pasakysiu du dalykus. Pirma, Irena Degutienė labai painiojasi, kur ji painiojasi pasakyti aš kol kas negaliu, nes dar turėsiu duoti parodymus teismui. Kol kas tiek mano komentarų ir būtų“, – teigė R. Kurlianskis. 

Paklaustas, ar vis dėlto su Laurynu Kasčiūnu kalbėjosi dėl Vartojimo kredito įstatymo pataisos, R. Kurlianskis neslėpė ir patvirtino, kad taip. Pasak jo, jam įdomi buvo ir I. Degutienės pozicija šiuo klausimu. 

,,Aš su L. Kasčiūnu apie tai kalbėjau. Paklausti, kokia nuomonė, man buvo įdomu. Tiesiog įdomu. Apie požiūrį į šitą klausimą, o jis gali būti teigiamas arba neigiamas. Tai pačiame teismo posėdyje I. Degutienė pati patvirtino, kad L. Kasčiūnas asmeniškai nieko mano vardu neprašė“, – teigė jis. 

Holdingų vadovės D. Dominienės apklausa

„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kaip liudytoja taip pat apklausta „Vilniaus prekybos“ pagrindinio akcininko N. Numavičiaus kontroliuojamų holdingų vadovė D.Dominienė.

Ji neigė, kad „Vilniaus prekyba“ koncernui atsidėkojo už pagalbą.

„Nebuvo už ką atsilyginti“, – per teismo posėdį pirmadienį Vilniaus apygardos teisme sakė liudytoja. Pasak jos, įmonių grupė pasikliovė savo ekspertais.

Teisme D. Dominienė buvo apklausta dėl 2015 metais parengto pelno mokesčio įstatymo pakeitimo projekto.

D. Dominienė tyrimo metu buvo apklausta Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), kaip liudytoja politinės korupcijos byloje ji buvo apklausta ir 2016-ųjų gegužę. Tuomet STT pareigūnai D. Dominienės darbo kabinete, automobilyje ir namuose atliko kratas.

Pirmadienį vykusio jos liudijimo Vilniaus apygardos teisme klausėsi ir jos advokatas. 

Teisme posėdyje buvo paskelbti ir slapta daryti D. Dominienės ir R. Kurlianskio pokalbių įrašai. Juose minimos frazės „sava chebra“, „ėjimas plačiau pasivaikščioti, ne po komitetus“ ir t.t.

Pasak D. Dominienės, R. Kurlianskį ji pažįsta 20 metų, vienu metu su juo tardavosi dėl bendravimo su žurnalistais.

Liudytoja pasakojo, kad buvo atsakinga už konfliktų su smulkiaisiais akcininkais sprendimą, jie buvo nepatenkinti grupės vykdoma politika, buvo konfliktų su grupės įmonėmis.

„Smulkieji akcininkai buvo gana aktyvūs, naudojo žiniasklaidą, teikė istorijas apie nesumokėtus mokesčius“, – teisme teigė D. Domininenė.

Ji sakė, kad nežinojo, kaip elgtis, todėl tardavosi su R. Kurlianskiu, kaip bendrauti su žiniasklaida. 

„Jis tikrai nebuvo paskutinis žmogus žiniasklaidos grupėje“, – sakė D. Dominienė. R. Kurlianskis buvo koncerno žiniasklaidos grupės vadovas.

2015 metų gruodį R. Kurlianskis jai pasakė, kad koncerno įmonė „Mitnija“ norėtų laimėti 13-14 mln. eurų vertės bendrovės „Maxima LT“ biurų pastato ir parduotuvės statybų konkursą Naugarduko gatvėje Vilniuje. D. Dominienė pažadėjo pažįstamam pasikalbėti su savo kolegomis.

D. Dominienė vėliau pranešė, kad yra galimybė sumažinti kainą.

Pasak jos, vėliau iš paties R. Kurlianskio sužinojo, kad „Mintija“ laimėjo konkursą.

„Maxima LT“ biurų pastato ir parduotuvės statybų konkursas vyko 2015 metais, jame dalyvavo 5-6 įmonės, o laimėtoja buvo pasirinkta „Mitnija“, su kuria 2016-ųjų pradžioje pasirašyta 15 mln. eurų vertės sutartis. Statybos darbai baigti 2017 metų pradžioje.

„Mitnija“ savo interneto tinklapyje skelbia, kad „Maxima LT“ yra jos ilgalaikė klientė, su kuria bendradarbiaujama nuo 2003 metų, kai buvo pastatytas prekybos centras „Hyper Maxima“ Savanorių prospekte Kaune. „Mitnija“ nurodo „Maxima“ parduotuves taip pat pastačiusi Vilniuje, Telšiuose, Mažeikiuose, Kretingoje, kituose šalies miestuose.

Be to, „Mitnija“ taip pat yra laimėjusi N. Numavičiaus kontroliuojamos nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „M.M.M. projektai“ užsakymų.