Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

A. Pitrėnienė teisme neigė gavusi premiją už sėkmingus rinkimus

BNS 2015.09.08 13:45

Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje Apeliaciniame teisme ketvirtadienį liudijusi švietimo ir mokslo Audronė Pitrėnienė neigė gavusi 15 tūkst. litų premiją už sėkmingus Seimo rinkimus.

Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje Apeliaciniame teisme ketvirtadienį liudijusi švietimo ir mokslo Audronė Pitrėnienė neigė gavusi 15 tūkst. litų premiją už sėkmingus Seimo rinkimus.

„Jokių pinigų nesu gavusi, nei tos sumos, nei kitos. Iš tikrųjų aš įsijungiau į visą procesą prieš pat rinkimus, pakviesta skyriaus (Skuodo – BNS)“, – sakė gynėjų prašymu liudijusi A. Pitrėnienė.

2004 metais politikė laimėjo parlamentarės mandatą vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Ji taip pat teigė nežinanti, ar tokios premijos galėjo būti mokamos kitų skyrių nariams.

Teisme „darbietė“ teigė nieko nežinanti ir nemačiusi, kad būtų nemokamai platinami laikraščiai „Respublika“ ar „Laikas“.

„Negalėčiau atsakyti į tą klausimą, (...) jokių platinimų nei mačiau, nei galėčiau pasakyti ką nors“, – sakė ministrė, paklausta, ar jai teko girdėti apie kituose Darbo partijos skyriuose platinamus šiuos laikraščius.

Savivaldos politikas iš Alytaus „darbietis“ Artūras Juškauskas teisme taip pat neigė gavęs 7000 litų premiją po savivaldos rinkimų 2003 metais. Jis sakė neatsimenantis, ar tuo metu skyriuje platinti laikraščiai „Respublika“ ar „Laikas“.

2013 metų liepą Vilniaus apygardos teismas už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą buvusiam Darbo partijos vadovui, dabartiniam europarlamentarui Viktorui Uspaskichui skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, kartu nuteistai parlamentarei Vitalijai Vonžutaitei skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Seimo nariui Vytautui Gapšiui priteista 35 tūkst. litų (per 10 tūkst. eurų) bauda, buvusi partijos finansininkė Marina Liutkevičienė nuteista vienų metų laisvės atėmimo bausme.

Byla Darbo partijos atžvilgiu nutraukta teismui paskelbus, kad partija kaip juridinis asmuo veiklą baigė įvykdžius reorganizaciją.

Šis nuosprendis apskųstas Apeliaciniam teismui.

V.Uspaskichas savo kaltę neigia ir vadina procesą politiškai motyvuotu.

Nuosprendis įsigalioja tik po apeliacinės instancijos teismo sprendimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi