Lietuvoje

2019.04.15 06:52

Bus tikrinama, ar namuose įrengti dūmų detektoriai

Siekiant sumažinti gaisrų skaičių, Priešgaisrinės apsaugos pareigūnai tęsia prevencinę akciją ,,Gyvenkime saugiai“.

Jau beveik metus Lietuvoje privaloma  turėti bute ar name dūmų detektorius. Akcijos metu planuojama aplankyti  per tūkstantį būstų.

Pareigūnai teigia, kad tikslas – ne bausti gyventojus, o raginti tokius prietaisus įsirengti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis,  autonominius dūmų detektorius įsirengę jau beveik pusė šalies gyventojų.

„Šia akcija siekiame įtikinti gyventojus, kad dūmų detektoriai yra privalomi [...]. Metų pradžioje vos 16 proc. gyventojų buvo įsirengę dūmų detektorius, o metų pabaigoje šis skaičius išaugo iki 43 proc. Dėl to pratęsėme šią akcija ir dabar turime 57 proc. gyventojų, turinčių dūmų detektorius. Manome, kad šis skaičius dar ženkliai išaugs“, – teigia Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

Kaip teigia pašnekovas, stengiamasi aplankyti būstus, kurie dar nebuvo tikrinami, tačiau apie priešgaisrinės apsaugos pareigūnų vizitą gyventojai iš anksto nėra perspėjami: „Atėję pasakome, kodėl atėjome. Kai įsileidžia, pakonsultuojame, kur įrengti detektorių, patikriname elektros prietaisus, kietojo kuro krosnį – tokie elementarūs dalykai, kurie neretai priveda prie nelaimės.“

J. Targonskas akcentuoja, kad atvykę patikrinti būsto pareigūnai visada turi dėvėti uniformą ir pateikti pareigūno pažymėjimą.

„Jeigu ateina neuniformuotas žmogus ir prisistato priešgaisrinės apsaugos darbuotoju, siūlyčiau durų neatidaryti, paskambinti į priešgaisrinės apsaugos tarnybą ir pasiklausti, ar pareigūnai lankosi būstuose“, – perspėja J. Targonskas.

Anot jo, baudos už dūmų detektoriaus neturėjimą nebus skiriamos – svarbiausia padidinti gyventojų sąmoningumą, tačiau, kaip teigia J. Targonskas, teisę bausti priešgaisrinės apsaugos pareigūnai turi.

„Jeigu kaimynas pasiskųs, mes pradėsime nagrinėti pareiškimą ir bus pažeidimas, turėsime atitinkamai taikyti administracinių nusižengimų kodekse numatytas priemones“, – LRT RADIJUI sako J. Targonskas.

Priešgaisrinės priežiūros pareigūno teigimu, dūmų detektorius reikėtų įsirengti ne virtuvėje, bet miegamuosiuose, nes didžiausias pavojus slypi tada, kai kyla gaisras ir žmogus miega.

„Rekomenduojama įsirengti visuose miegamuosiuose. Jeigu per brangu visuose, tai arčiau miegamųjų, koridoriuje. Bet vienas dūmų detektorius namuose yra privalomas“, – pabrėžia J. Targonskas.