Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.10 19:34

Ukrainai, Moldovai ir Gruzijai siūlo kurti bendrą karinį darinį

ELTA 2015.06.10 19:34

Europarlamentaras Gabrielius Landsbergis Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai siūlo labiau įsitraukti į regioninius projektus ir, remiantis Lietuvos patirtimi, steigti bendrą karinį batalioną su kaimyninėmis šalimis.

Europarlamentaras Gabrielius Landsbergis Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai siūlo labiau įsitraukti į regioninius projektus ir, remiantis Lietuvos patirtimi, steigti bendrą karinį batalioną su kaimyninėmis šalimis.

Anot G. Landsbergio, tokio bataliono sukūrimas ne tik sustiprintų regiono saugumą, bet ir parodytų pasauliui, kad Ukraina, Gruzija ir Moldova geba žvelgti toliau savo nacionalinių interesų.

„Tai siųstų ir stiprų signalą kritikams, kurie kritikuoja Gruzijos galimybes prisijungti prie NATO“, – Eltai sakė europarlamentaras, šį pasiūlymą pateikęs ir Gruzijos prezidentui Georgijui Margelašviliui.

Europarlamentaro teigimu, daugianacionalinis karinis dalinys galėtų užsiimti sienų, jūrų pakrančių apsauga, dalyvauti tarptautinėse taikos palaikymo operacijose, o Gruzija galėtų būti šio bataliono iniciatorė.

„Ukrainos situacija yra sudėtinga dėl vykstančių reformų, dėl karo, Moldova iš šių trijų šalių karine prasme yra silpnesnioji partnerė. Gruzija yra dalyvavusi tarptautinėse organizacijose, jos kariuomenė yra treniruota JAV ir kitų NATO partnerių ir Gruzija šiuo metu gali parodyti lyderystę“, – sakė G. Landsbergis.

Europos Parlamente trečiadienį vykusioje diskusijoje pristatyta Ioano Mircea Pascu parengta ataskaita apie strategiškai pasikeitusią karinę padėtį Juodosios jūros regione po Krymo aneksijos. Dokumente, į kurį įtrauktas ir G. Landsbergio pasiūlymas, pabrėžiama, kad, aneksavusi pusiasalį ir čia įkurdinusi savo karines pajėgas, Rusija smarkiai išplėtė karinę galią Juodosios jūros baseine ir įgijo placdarmą karinės jėgos projektavimui Balkanų bei Kaukazo regionų kryptimis. Ataskaitoje taip pat reiškiamas susirūpinimas pranešimais apie branduolinio ginklo dislokavimą Kryme, Juodosios jūros šalys ir kitos ES narės raginamos „saugumo priemonėmis“ reaguoti į pasikeitusį jėgų balansą.

Lietuva šiuo metu kuria bendrą karinę brigadą su Lenkija ir Ukraina (LITPOLUKRBRIG), 1997-2007 m. veikė bendras Lietuvos ir Lenkijos batalionas (LITPOLBAT).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi