Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.10 14:31

J. Olekas: aš prisiimu politinę atsakomybę

ELTA 2015.06.10 14:31

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kitą savaitę, pirmadienį, ketina pateikti atsakymus į opozicijos inicijuotą jam interpeliaciją dėl Baltijos jūroje vykdytos lėktuvo „An-2“ gelbėjimo operacijos.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kitą savaitę, pirmadienį, ketina pateikti atsakymus į opozicijos inicijuotą jam interpeliaciją dėl Baltijos jūroje vykdytos lėktuvo „An-2“ gelbėjimo operacijos.

„Aš gavau daug klausimų, galvoju, kad kitą pirmadienį pateiksiu Seimui atsakymus, kad galėčiau nustatytais terminais atsakyti kolegoms Seimo nariams į jų užduotus klausimus“, – trečiadienį žurnalistams Seime sakė J. Olekas.

Jis dalyvavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje, kuris tiria lėktuvo „An-2“ avarijos aplinkybes.

Ministras J. Olekas taip pat sakė, kad prisiima politinę atsakomybę. „Aš – atsakingas žmogus, aš prisiimu politinę atsakomybę. Aš jau minėjau, kad mes ir naujus sraigtasparnius įsigyjame, tobuliname oro erdvės apsaugą, aš čia suprantu savo politinę atsakomybę ir dirbu, kad tie darbai būti padaryti, o dėl konkrečių atsakymų – tai aš į juos atsakysiu, ir tada nuspręs kolegos“, – tvirtino J. Olekas.

Interpeliacija ministrui rengiama dėl netinkamai Baltijos jūroje vykdytos ir koordinuotos orlaivio „An-2“ pilotų paieškos ir gelbėjimo operacijos.

Birželio pradžioje Seimo posėdžių sekretoriate įregistruota Seimo Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos inicijuota interpeliacija krašto apsaugos ministrui J. Olekui.

Interpeliaciją parašais iš viso parėmė 33 Seimo nariai iš Liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės.

Interpeliacijoje pažymima, kad ypač pirmosiomis valandomis ir dienomis po to, kai apie nelaimę buvo sužinota, silpniausia grandis buvo vyriausybės narių, asmeniškai atsakingų už jiems Konstitucijos ir įstatymų pavestas valdymo sritis, neveiklumas, abejingumas ir nusišalinimas. Ministrui J. Olekui interpeliacijoje pateikiami 9 klausimai.

„Po tokių skaudžių nelaimių atsakingos tarnybos turi padaryti visas įmanomas išvadas. Reikia įvertinti pamokas ir užtikrinti, kad kitą kartą ekstremaliose situacijose tarnybos veiks nepriekaištingai. Tačiau negalime kalbėti vien apie techninę lėktuvo paieškos ir gelbėjimo operacijos pusę. Matydami ministro J. Oleko atsainumą bene visos operacijos metu turime kelti jo politinės atsakomybės klausimą“, – teigė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi