captcha

Jūsų klausimas priimtas

Teismas skelbs verdiktą dėl Darbo partijai skirtų beveik pusės milijono eurų

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį skelbs sprendimą, ar po reorganizacijos Darbo partija galėjo gauti 2013 metų antro pusmečio dotaciją.
Darbo partijos suvažiavimas. K. Vanago (BFL) nuotr.
Darbo partijos suvažiavimas. K. Vanago (BFL) nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį skelbs sprendimą, ar po reorganizacijos Darbo partija galėjo gauti 2013 metų antro pusmečio dotaciją.

Byla LVAT atnaujinta po to, kai Konstitucinis Teismas (KT) atsisakė nagrinėti šio teismo prašymą išaiškinti, ar dabartiniai teisės aktai dėl dotacijų mokėjimo partijoms neprieštarauja Konstitucijai. KT pareiškė, kad LVAT prašymas susijęs ne su teisinio reguliavimo atitiktimi pagrindiniam šalies įstatymui, o su teisės taikymu.

Į LVAT dėl Darbo partijai skirtos 2013 metų antrojo pusmečio 1 mln. 771 tūkst. litų (492 tūkst. eurų) valstybės dotacijos kreipėsi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Jų teigimu, pinigai „darbiečiams“ nepriklausė, nes po susijungimo su Leiboristų partija buvo įregistruotas naujas juridinis asmuo, kuris rinkimuose nedalyvavo. Tuo metu valstybės finansavimą gauna tik tos partijos, kurios dalyvauja rinkimuose ir gauna atitinkamą rinkėjų pasitikėjimą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas taip pat nusprendė, kad dotacija partijai skirta neteisėtai, nes rinkimuose dalyvavusi buvusioji Darbo partija iš Juridinių asmenų registro buvo išregistruota 2013 metų gegužės 14 dieną, tad jos egzistavimas yra pasibaigęs.

Šį sprendimą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui apskundė ir Darbo partija, ir dotaciją skyrusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Teismams kol kas neišsprendus klausimo dėl „darbiečių“ dotacijos, partija ją gavo dar kelis kartus.

Darbo partija 2013 metais susijungė su dukterine Leiboristų partija ir tuomet naujasis darinys buvo pavadintas Darbo partija (leiboristai). Dėl reorganizacijos, po kurios formaliai įsteigtas naujas juridinis asmuo, partijos atžvilgiu buvo nutraukta „juodosios buhalterijos“ byla, nors partijos vadovai buvo nuteisti dėl sukčiavimo. Vėliau rudenį Darbo partija (leiboristai) po susijungimo su Krikščionių partija grįžo prie senojo pavadinimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...