Lietuvoje

2015.06.10 14:52

Virš Kauno oro uosto leidosi NATO desantininkai

BNS 2015.06.10 14:52

Trečiadienio naktį virš Kauno oro uosto leidosi NATO pajėgų oro desantininkai: sąjungininkų kariai pratybų metu turėjo perimti priešo užimtą oro uostą.

Trečiadienio naktį virš Kauno oro uosto leidosi NATO pajėgų oro desantininkai: sąjungininkų kariai pratybų metu turėjo perimti priešo užimtą oro uostą.

„Desantininkai leidosi ant pakilimo tako, susirinko ir judėjo valyti taikinių trijose oro uosto teritorijose ir juos išvalę įsitvirtino šiose pozicijose, kad galėtų atvykti daugiau pajėgų“, – kalbėjo JAV 173 brigados operacijų karininkė Maribel Brown.

Per pratybas kariai veikė pagal scenarijų, kuriame Kauno oro uostas yra užimtas priešo pajėgų – jų vaidmenį atliko apie 60 Lietuvos karių. Sąjungininkų tikslas buvo perimti iš priešo užimtą strateginį objektą.

Pirmiausia virš oro uosto pakilo bombonešis, kuris turėjo neutralizuoti priešlėktuvinę priešo gynybą, kad žemiau skrendantys orlaiviai galėtų išlaipinti penkiais lėktuvais į Kauną iš Vičenzos oro pajėgų bazės Italijoje atgabentus 170 JAV ir Vokietijos oro desantininkų.

Nusileidę oro uoste, jie šturmavo priešiškas oro uostą užėmusias pajėgas. Oro desanto užduotis buvo atlaisvinti pakilimo taką, kad oro uoste galėtų nusileisti lėktuvas su daugiau pajėgų. Karių vertinimu, operacija buvo sudėtinga koordinacine prasme: joje dalyvavo kelios kariuomenės rūšys, be to, į Kauną atskridusiems lėktuvams teko įveikti didelius atstumus.

Operacija oro uoste prasidėjo prieš vidurnaktį ir tęsėsi iki ryto. Jos metu oro uoste civiliai skrydžiai nevyko.

„Oro uosto darbą stengėmės apriboti kaip galima mažiau, jis veikė iki paskutinės minutės. Kai atliekami šuoliai, oro uostas neveiks ir savo funkcijų, kaip civilis oro uostas nevykdys, tačiau iš karto po operacijos, kai kariai bus patraukti nuo pakilimo tako ir iš oro uosto teritorijos, jis toliau tęs savo darbą“, – sakė Lietuvos kariuomenės Oro atakų kontrolės būrio vadas.

Po pratybų jų dalyviai išvyko į Pabradę, kur toliau dalyvaus pratybose „Kardo kirtis“, kurių sudedamoji dalis buvo ši operacija .

„Kardo kirtis“ – kasmetinės JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietės Baltijos šalyse organizuojamos tarptautinės pratybos. Šios serijos pratybos Baltijos šalyse šiemet vyksta penktą kartą. Pratybose Lietuvoje kartu su beveik 1,6 tūkst. lietuvių karių treniruosis apie 1,5 tūkst. karių iš aštuonių NATO šalių – Danijos, Estijos, Latvijos, Portugalijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Slovėnijos ir Kanados.