Lietuvoje

2015.06.09 15:54

Seimas po pateikimo pritarė N. Meilučio kandidatūrai į generalinio prokuroro pareigas

ELTA2015.06.09 15:54

Antradienį Seimui pateikta Nerijaus Meilučio kandidatūra į generalinio prokuroro postą.

Antradienį Seimui pateikta Nerijaus Meilučio kandidatūra į generalinio prokuroro postą.

Seimui jį pristatė prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė. Jos teigimu, prokuratūrai reikalingas patyręs ir kvalifikuotas vadovas. „Kandidatas neabejotinai tinkamas užimti šias pareigas“, – kalbėjo R. Svetikaitė, pabrėždama kandidato profesionalumą ir patyrimą.

Kandidatas į generalinius prokurorus Kauno apygardos teismo pirmininkas N. Meilutis antradienį iš Seimo tribūnos išdėstė savo darbo viziją prokuratūroje, jis atsakys į Seimo narių klausimus.

Kandidatas į generalinius prokurorus N. Meilutis 11 metų yra dirbęs teisėju įvairaus lygio teismuose, pastaruosius 5 metus ėjo vadovaujamas pareigas skirtingų pakopų teismuose. Nuo 2011 metų N. Meilutis vadovauja Kauno apygardos teismui – šis teismas yra vienas didžiausių Lietuvoje. Teisininkas 2010–2011 metais buvo Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininku, 2004–2010 metais dirbo teisėju Kauno miesto apylinkės teisme, primena ELTA.

Savo praktikoje jis yra nagrinėjęs visų kategorijų bylas. N. Meilutis turi įvairiapusių profesinių įgūdžių teisingumo sistemoje – yra dirbęs ne tik teismuose, bet ir teisėsaugos institucijose. Kandidatas daugiau kaip 6 metus dirbo ikiteisminio tyrimo pareigūnu. Teisininkas specializavosi korupcinio pobūdžio nusikaltimų tyrime.

N. Meilutis aktyviai dalyvauja teisėjų savivaldos institucijų veikloje, yra išrinktas Teisėjų tarybos nariu. Jis yra įgijęs teisės magistro laipsnį Mykolo Romerio universitete.

Generaliniam prokurorui prezidentė kelia tikslus užtikrinti efektyvų prokuratūros darbą ir ikiteisminio tyrimo kokybę, spręsti ilgos baudžiamojo proceso trukmės problemas, didinti visuomenės pasitikėjimą prokuratūra, garantuoti prokuratūros sistemos atsinaujinimą, prokurorų profesinį tobulėjimą ir gebėti telkti kolektyvą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.